We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Zebra SG-ET4X-10EXOSKL1-01 tablet case 25.4 cm (10") Cover Black
SKU
SG-ET4X-10EXOSKL1-01
Special Price
£76.70
£63.92
Regular Price
£80.47
£67.06
In Stock:
486 available
Rugged boot for 10” tablets
Category: Cases
| Product main colour | Black |
|---|---|
| Built-in speaker(s) | No |
| Brand compatibility | Zebra |
| Maximum screen size | 10 " |
| SKU | SG-ET4X-10EXOSKL1-01 |
| EAN | 5704174992011 |
| Manufacturer | Zebra |
| Availability | In Stock |
Rugged Boot / Exoskeleton for 10” ET40 and ET45 tablet
| Technical details | |
|---|---|
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 25.4 cm (10") |
| Brand compatibility | Zebra |
| Compatibility | ET40, ET45 |
| Protection features | Shock resistant |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in battery | No |
| Product main colour | Black |
| Features | |
| Case type | Cover |
| Stand mode | No |
| Maximum screen size | 25.4 cm (10") |
| Brand compatibility | Zebra |
| Compatibility | ET40, ET45 |
| Protection features | Shock resistant |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in battery | No |
| Product main colour | Black |
| Battery | |
|---|---|
| Built-in battery | No |
| Design | |
| Stand mode | No |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
Zebra SG-ET4X-10EXOSKL1-01 tablet case...
Special Price
£76.70
£63.92
Regular Price
£80.47
£67.06
|
Hot Product
Zebra SG-ET4X-8EXOSKL1-01 tablet case...
Special Price
£76.69
£63.91
Regular Price
£80.46
£67.05
|
Mobilis 051062 tablet case 33 cm (13&q...
£87.53
£72.94
|
Compulocks iPad 10.2" Secured Kic...
£92.72
£77.27
|
Popular
Compulocks iPad 10.9" 10th Gen Se...
£92.72
£77.27
|
Recommended
Belkin BBZ002UK-V1 tablet case 27.9 cm...
£110.03
£91.69
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
SG-ET4X-10EXOSKL1-01
|
SG-ET4X-8EXOSKL1-01
|
051062
|
102KS01KL
|
109KS01KL
|
BBZ002UK-V1
|
| Manufacturer |
Zebra
|
Zebra
|
Mobilis
|
Compulocks
|
Compulocks
|
Belkin
|
| Case type |
Cover case
|
Cover case
|
Folio case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|
| Product main colour |
Black
|
Black
|
Black
|
Black
|
Black
|
Black
|
| Brand compatibility |
Zebra
|
Zebra
|
Microsoft
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|



