We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Zebra 3400 Wax-Resin thermal ribbon 450 m Black
SKU
03400BK04045
Special Price
£41.89
£34.91
Regular Price
£43.94
£36.62
In Stock:
4 available
3400 Wax/Resin Thermal Ribbon 40mm x 450m
Category: Thermal Ribbon
| SKU | 03400BK04045 |
|---|---|
| EAN | 0882658516962 |
| Manufacturer | Zebra |
| Availability | In Stock |
High-performance wax/resin ribbon that produces excellent print quality on coated paper and matte synthetic materials. This ink formulation produces durable images for bar codes and types of all types and sizes.
| Technical details | |
|---|---|
| Ribbon length | 450 m |
| Ribbon width | 4 cm |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Ribbon length | 450 m |
| Ribbon width | 4 cm |
| Rolls per pack | 6 |
| Core diameter | 2.5 cm |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
You may also be interested in
| Product |
Zebra 3400 Wax-Resin thermal ribbon 45...
Special Price
£41.89
£34.91
Regular Price
£43.94
£36.62
|
Citizen 110 mm x 300 m, WAX, 4 pcs the...
Special Price
£44.65
£37.21
Regular Price
£45.23
£37.69
|
Hot Product
Zebra 5095 Resin thermal ribbon 74 m B...
Special Price
£53.66
£44.72
Regular Price
£56.30
£46.92
|
Recommended
Zebra 3200 Wax/Resin thermal ribbon 45...
Special Price
£52.99
£44.16
Regular Price
£55.60
£46.33
|
Popular
Zebra 2100 Wax thermal ribbon 450 m Bl...
Special Price
£59.54
£49.62
Regular Price
£62.46
£52.05
|
Bestseller
Zebra 3200 Wax/Resin Ribbon
Special Price
£61.61
£51.34
Regular Price
£64.63
£53.86
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
03400BK04045
|
3330110
|
800132-202
|
03200BK04045
|
02100BK04045
|
03200GS11007
|
| Manufacturer |
Zebra
|
Citizen
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|





