We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Zebra 2300 Wax thermal ribbon 450 m Black
SKU
02300BK04045
Special Price
£51.17
£42.64
Regular Price
£53.68
£44.73
Out Of Stock - Contact for availability
2300 Wax Thermal Ribbon 40mm x 450m
Category: Thermal Ribbon
| SKU | 02300BK04045 |
|---|---|
| EAN | 5052178169374 |
| Manufacturer | Zebra |
| Availability | Out of Stock |
A performance wax ribbon that offers excellent print quality on both coated and uncoated papers. This versatile ribbon is available at a competitive price, with all the benefits and exceptional quality you expect from Zebra.
| Technical details | |
|---|---|
| Ribbon length | 450 m |
| Ribbon width | 4 cm |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Features | |
|---|---|
| Material | Wax |
| Product colour | Black |
| Ribbon length | 450 m |
| Ribbon width | 4 cm |
| Rolls per pack | 12 |
| Core diameter | 2.5 cm |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |