We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Zebra 2300 Wax thermal ribbon 300 m Black
SKU
02300BK08330
Special Price
£72.19
£60.16
Regular Price
£75.73
£63.11
In Stock:
2 available
2300 Wax Thermal Ribbon, 83mm x 300m, Black
Category: Thermal Ribbon
| SKU | 02300BK08330 |
|---|---|
| EAN | 5712505297681 |
| Manufacturer | Zebra |
| Availability | In Stock |
A performance wax ribbon that offers excellent print quality on both coated and uncoated papers. This versatile ribbon is available at a competitive price, with all the benefits and exceptional quality you expect from Zebra.
| Technical details | |
|---|---|
| Ribbon length | 300 m |
| Ribbon width | 8.3 cm |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Features | |
|---|---|
| Material | Wax |
| Product colour | Black |
| Ribbon length | 300 m |
| Ribbon width | 8.3 cm |
| Rolls per pack | 12 |
| Core diameter | 2.5 cm |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
You may also be interested in
| Product |
Zebra 2300 Wax thermal ribbon 300 m Bl...
Special Price
£72.19
£60.16
Regular Price
£75.73
£63.11
|
Popular
Zebra 1600 Wax thermal ribbon 450 m Bl...
Special Price
£101.22
£84.35
Regular Price
£106.19
£88.49
|
Hot Product
Zebra 2300 Wax thermal ribbon 300 m Bl...
Special Price
£100.69
£83.91
Regular Price
£105.64
£88.03
|
Recommended
Zebra 03200BK06045 Thermal-transfer ri...
Special Price
£79.32
£66.10
Regular Price
£83.22
£69.35
|
Bestseller
Zebra 02300BK08345 Thermal-transfer ri...
Special Price
£106.14
£88.45
Regular Price
£111.35
£92.79
|
Zebra 3400 Wax-Resin thermal ribbon 45...
Special Price
£106.86
£89.05
Regular Price
£112.10
£93.42
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
02300BK08330
|
01600BK08345
|
02300GT11030
|
03200BK06045
|
02300BK08345
|
03400BK10245
|
| Manufacturer |
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|



