We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Zebra 02300BK10245 Thermal-transfer ribbon 102mm x 450m Pack=12 for Zebra ZipShip 2300
SKU
02300BK10245
Special Price
£130.39
£108.66
Regular Price
£136.80
£114.00
In Stock:
3 available
2300 Wax Ribbon Black 105mm x 450m
Category: Thermal Ribbon
| Colour | black |
|---|---|
| SKU | 02300BK10245 |
| EAN | 5711045913440 |
| Manufacturer | Zebra |
| Availability | In Stock |
A performance wax ribbon that offers excellent print quality on both coated and uncoated papers. This versatile ribbon is available at a competitive price, with all the benefits and exceptional quality you expect from Zebra.
Compatible Printers: Zebra ZipShip 2300
| Features | |
|---|---|
| Material | Wax |
| Product colour | Black |
| Ribbon length | 450 m |
| Ribbon width | 10.2 cm |
| Rolls per pack | 12 |
| Core diameter | 2.5 cm |
| Technical details | |
|---|---|
| Ribbon length | 450 m |
| Ribbon width | 10.2 cm |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
Zebra 02300BK10245 Thermal-transfer ri...
Special Price
£130.39
£108.66
Regular Price
£136.80
£114.00
|
Zebra 1600 Wax thermal ribbon 450 m Bl...
Special Price
£189.88
£158.23
Regular Price
£199.20
£166.00
|
Popular
Zebra 2100 Wax thermal ribbon 450 m Bl...
Special Price
£132.74
£110.62
Regular Price
£139.26
£116.05
|
Bestseller
Zebra 02300BK11045 Thermal-transfer ri...
Special Price
£140.83
£117.36
Regular Price
£147.76
£123.13
|
Recommended
Zebra 02300BK08345 Thermal-transfer ri...
Special Price
£106.14
£88.45
Regular Price
£111.35
£92.79
|
Zebra 2100 Wax thermal ribbon 450 m Bl...
Special Price
£157.74
£131.45
Regular Price
£165.49
£137.91
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
02300BK10245
|
01600BK15645
|
02100BK08945
|
02300BK11045
|
02300BK08345
|
02100BK10645
|
| Manufacturer |
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|




