We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Mobilis 031022 barcode reader accessory Holster
SKU
031022
£13.21
£11.01
In Stock:
8 available
Universal Soft Case for Mobile Printer L, 130x275x50
- Compatible with payment terminals /mobile scanners / barecode scanners
- Belt included
- Integrated stylus holder
- Eco-designed: 80% GRS-certified recycled materials
- Flexible and lightweight
Category: Barcode Reader Accessories
| Product type | Holster |
|---|---|
| SKU | 031022 |
| EAN | 3700992532813 |
| Manufacturer | Mobilis |
| Availability | In Stock |
Ideal for catering and queue boosting, this flexible, lightweight protective case lets you carry your device safely, while keeping your hands free. With its quick access and included belt, it makes everyday work easier.
Versatile, it's compatible with payment terminals, mobile scanners and small PDAs. Made from 80% recycled materials and designed in France, this eco-responsible product is reliable, functional and guarantees a longer device life.
Versatile, it's compatible with payment terminals, mobile scanners and small PDAs. Made from 80% recycled materials and designed in France, this eco-responsible product is reliable, functional and guarantees a longer device life.
| Features | |
|---|---|
| Product type | Holster |
| Product colour | Black |
| Brand compatibility | Any brand |
| Weight & dimensions | |
| Width | 110 mm |
| Depth | 50 mm |
| Height | 270 mm |
| Weight | 70 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Sustainability certificates | Global Recycled Standard (GRS) |
| Warranty period | 2 year(s) |
| Colour | |
| Product colour | Black |
You may also be interested in
| Product |
Mobilis 031022 barcode reader accessor...
£13.21
£11.01
|
Popular
Datalogic CABLE-321
Special Price
£11.64
£9.70
Regular Price
£12.22
£10.18
|
Bestseller
Datalogic USB Straight Cable (CAB-426)...
Special Price
£11.64
£9.70
Regular Price
£12.22
£10.18
|
Hot Product
Datalogic Holder, Desk/Wall Mount, G040
Special Price
£11.65
£9.71
Regular Price
£12.23
£10.19
|
Recommended
Datalogic RS-232 DB9 S 4.5m
Special Price
£13.68
£11.40
Regular Price
£14.35
£11.96
|
New
Datalogic STD-AUTO-QD24-BK barcode rea...
Special Price
£17.10
£14.25
Regular Price
£17.94
£14.95
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
031022
|
90G001010
|
90A051945
|
HLD-G040-BK
|
8-0730-54
|
STD-AUTO-QD24-BK
|
| Manufacturer |
Mobilis
|
Datalogic
|
Datalogic
|
Datalogic
|
Datalogic
|
Datalogic
|
| Product type |
Holster
|
N/A
|
USB Cable
|
N/A
|
N/A
|
Stand
|





