We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Datalogic USB Straight Cable (CAB-426) USB cable
SKU
90A051945
Special Price
£11.64
£9.70
Regular Price
£12.22
£10.18
In Stock:
8 available
USB Straight Cable (CAB-426)
Category: Barcode Reader Accessories
| Cable length | 1.7 m |
|---|---|
| SKU | 90A051945 |
| EAN | 5052178406233 |
| Manufacturer | Datalogic |
| Availability | In Stock |
USB Interface Cable that connects to the proper port on the host
terminal to be used for communications to the user's host PC.
Delivers ensures error-free data transmissions.
For use with PowerScan PD7100, PowerScan PD8300, PowerScan PM8300, PowerScan PM8500, Dragon Mobile, Gryphon L GD4300, and Quickscan Mobile 2300.
terminal to be used for communications to the user's host PC.
Delivers ensures error-free data transmissions.
For use with PowerScan PD7100, PowerScan PD8300, PowerScan PM8300, PowerScan PM8500, Dragon Mobile, Gryphon L GD4300, and Quickscan Mobile 2300.
| Features | |
|---|---|
| Product type | USB cable |
| Connector 1 | USB A |
| Cable length | 1.7 m |
| Compatibility | QuickScan M2130; QuickScan L D2330; Touch 65 Light, 65 PRO, 90 Light, 90 Pro |
| Brand compatibility | Datalogic |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 80 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
Datalogic USB Straight Cable (CAB-426)...
Special Price
£11.64
£9.70
Regular Price
£12.22
£10.18
|
Popular
Datalogic CABLE-321
Special Price
£11.64
£9.70
Regular Price
£12.22
£10.18
|
Datalogic Holder, Desk/Wall Mount, G040
Special Price
£11.65
£9.71
Regular Price
£12.23
£10.19
|
Recommended
Datalogic RS-232 DB9 S 4.5m
Special Price
£13.68
£11.40
Regular Price
£14.35
£11.96
|
New
Datalogic STD-AUTO-QD24-BK barcode rea...
Special Price
£17.10
£14.25
Regular Price
£17.94
£14.95
|
Bestseller
Datalogic 90A052121 barcode reader acc...
Special Price
£15.74
£13.12
Regular Price
£16.51
£13.76
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
90A051945
|
90G001010
|
HLD-G040-BK
|
8-0730-54
|
STD-AUTO-QD24-BK
|
90A052121
|
| Manufacturer |
Datalogic
|
Datalogic
|
Datalogic
|
Datalogic
|
Datalogic
|
Datalogic
|
| Product type |
USB Cable
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Stand
|
Charging cable
|





