We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Mobilis 001364 mobile device charger Universal Black AC Auto
SKU
001364
£25.16
£20.97
In Stock:
24 available
Fast Wall Charger GaN - 65W - 2 USB-C + USB-A for Laptop, Tablet & Smartphone
- 2 USB-C ports + 1 USB-A port
- Max. power: 65W
- GaN component
- Compatible with all European power outlets (Type C / E / F)
- GRS-certified recycled plastic
Category: Chargers
| Charger type | Auto |
|---|---|
| SKU | 001364 |
| EAN | 3700992530420 |
| Manufacturer | Mobilis |
| Availability | In Stock |
This 65W power adapter has 3 ports: 2 USB-C ports (65W max.) and 1 USB-A port (18W max.). So you can charge up to 3 devices simultaneously.
This wall charger is universal: whether you have a smartphone, tablet, input terminal or other electronic accessories, this USB-A & USB-C mains charger fits them all, ensuring optimal charging for all your devices.
This GaN power adapter consumes less energy, yet is smaller and lighter than traditional adapters. Its reduced size and weight make it the ideal accessory for everyday use and on the move.
Eco-design: the charger case is made from GRS (Global Recycled Standard) certified recycled plastic.
This wall charger is universal: whether you have a smartphone, tablet, input terminal or other electronic accessories, this USB-A & USB-C mains charger fits them all, ensuring optimal charging for all your devices.
This GaN power adapter consumes less energy, yet is smaller and lighter than traditional adapters. Its reduced size and weight make it the ideal accessory for everyday use and on the move.
Eco-design: the charger case is made from GRS (Global Recycled Standard) certified recycled plastic.
| Performance | |
|---|---|
| Micro-USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) ports quantity | 1 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 1 |
| Charger type | Auto |
| Charger compatibility | Universal |
| Power source type | AC |
| Sockets quantity | 1 |
| Socket type | Type C (Europlug) |
| Number of simultaneously connected devices (max) | 2 |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Power | |
| Maximum power | 45 W |
| Port 1 output power | 45 W |
| Port 2 output power | 18 W |
| Technical details | |
|---|---|
| Charger type | Auto |
| Charger compatibility | Universal |
| Power source type | AC |
| Weight & dimensions | |
| Width | 82 mm |
| Depth | 45 mm |
| Height | 27 mm |
| Weight | 82 g |
| Colour | |
| Product colour | Black |
You may also be interested in
| Product |
Mobilis 001364 mobile device charger U...
£25.16
£20.97
|
Hot Product
Zebra PWR-WUA5V12W0GB mobile device ch...
Special Price
£24.05
£20.04
Regular Price
£25.22
£21.02
|
Bestseller
Zebra PWR-WUA5V12W0EU mobile device ch...
Special Price
£24.05
£20.04
Regular Price
£25.22
£21.02
|
Recommended
Zebra PWR-WUA5V4W0EU mobile device cha...
Special Price
£25.43
£21.19
Regular Price
£26.68
£22.23
|
Popular
Zebra CHG-AUTO-USB1-01 mobile device c...
Special Price
£34.19
£28.49
Regular Price
£35.87
£29.89
|
New
Jabra Engage Power Supply - EMEA
£21.13
£17.61
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
001364
|
PWR-WUA5V12W0GB
|
PWR-WUA5V12W0EU
|
PWR-WUA5V4W0EU
|
CHG-AUTO-USB1-01
|
14207-42
|
| Manufacturer |
Mobilis
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Jabra
|
| Charger type |
Auto
|
Indoor
|
N/A
|
N/A
|
Auto
|
N/A
|





