We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Getac GBM2X4 tablet spare part/accessory Battery
SKU
GBM2X4
£74.68
£62.23
In Stock:
6 available
4070 mAh Li-Ion, 7.74V, Black
Category: Tablet Spare Parts
| SKU | GBM2X4 |
|---|---|
| Manufacturer | Getac |
| Availability | In Stock |
Features & Benefits
The hot-swappable battery can support full-shift computing with no downtime. It is a great solution for mobile professionals who require long battery life for all-day operation.
The hot-swappable battery can support full-shift computing with no downtime. It is a great solution for mobile professionals who require long battery life for all-day operation.
| Features | |
|---|---|
| Type | Battery |
| Brand compatibility | Getac |
| Product colour | Black |
| Compatibility | F120 |
| Battery voltage | 7.74 V |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery capacity | 4070 mAh |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 74 mm |
| Weight | 146 g |
| Height | 10 mm |
| Depth | 133 mm |
You may also be interested in
| Product |
Getac GBM2X4 tablet spare part/accesso...
£74.68
£62.23
|
Zebra BTRY-TC2L-2XMAXX-01 tablet spare...
Special Price
£63.83
£53.19
Regular Price
£66.96
£55.80
|
Zebra BTRY-TC2L-2XMAXB-01 tablet spare...
Special Price
£85.33
£71.11
Regular Price
£89.52
£74.60
|
|---|---|---|---|
| SKU |
GBM2X4
|
BTRY-TC2L-2XMAXX-01
|
BTRY-TC2L-2XMAXB-01
|
| Manufacturer |
Getac
|
Zebra
|
Zebra
|
| Type |
Battery
|
Battery
|
Battery
|


