We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Getac GAA6E5 power adapter/inverter Indoor 65 W Black
SKU
GAA6E5
£78.65
£65.54
In Stock:
13 available
65W AC Adapter with Power Cord, EU
Category: Power Adapters & Inverters
| Purpose | Tablet |
|---|---|
| Power supply type | Indoor |
| SKU | GAA6E5 |
| EAN | 2050014872924 |
| Manufacturer | Getac |
| Availability | In Stock |
This adapter is designed to power the device and charge its internal battery from an AC power source. A country-specific power cord is included with the adapter to fit the local power outlet in your designated country
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Getac |
| Input voltage | 100 - 240 V |
| Output power | 65 W |
| Output voltage | 19 V |
| Output current | 1.5 A |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Tablet |
| Compatibility | F110 G5 |
| Product colour | Black |
| Input frequency | 50/60 Hz |
| Power | |
| Input voltage | 100 - 240 V |
| Output power | 65 W |
| Output voltage | 19 V |
| Output current | 1.5 A |
| Performance | |
| Brand compatibility | Getac |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Tablet |
| Compatibility | F110 G5 |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 250 g |
| Width | 46.3 mm |
| Depth | 108.3 mm |
| Height | 30 mm |
| Packaging data | |
| Cables included | AC |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Cables included | AC |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85044095 |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
Getac GAA6E5 power adapter/inverter In...
£78.65
£65.54
|
Hot Product
Zebra P1031365-041 power adapter/inver...
Special Price
£60.97
£50.81
Regular Price
£63.97
£53.31
|
Bestseller
Zebra P1031365-042 power adapter/inver...
Special Price
£60.97
£50.81
Regular Price
£63.97
£53.31
|
Popular
Zebra P1031365-024 power adapter/inver...
Special Price
£60.97
£50.81
Regular Price
£63.97
£53.31
|
New
Zebra 105950-076 power adapter/inverte...
Special Price
£111.30
£92.75
Regular Price
£116.76
£97.30
|
Axis 5503-102 power adapter/inverter I...
£66.44
£55.37
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
GAA6E5
|
P1031365-041
|
P1031365-042
|
P1031365-024
|
105950-076
|
5503-102
|
| Manufacturer |
Getac
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Axis
|
| Power supply type |
indoor
|
indoor
|
auto
|
indoor
|
indoor
|
indoor
|
| Purpose |
Tablet
|
POS printer
|
POS printer
|
POS printer
|
Label Printer
|
Camera
|





