We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Epson C13T37934010/378XL Ink cartridge magenta high-capacity, 830 pages 9,3ml for Epson XP 15000/8000
SKU
C13T37934010
Special Price
£20.33
£16.94
Regular Price
£35.35
£29.46
In Stock:
6 available
378XL Squirrel Claria Photo HD Single Magenta Ink
Category: Ink Cartridges
| Printing colours | Magenta |
|---|---|
| Capacity | 830.00 |
| Colour | magenta |
| Content (ml) | 9.30 |
| SKU | C13T37934010 |
| EAN | 8715946645889 |
| Manufacturer | Epson |
| Availability | In Stock |
| Product Family | Squirrel |
378XL Squirrel Claria Photo HD Single Magenta Ink
Compatible Printers: Epson Expression Photo XP-8600, Epson Expression Photo XP-8605, Epson Expression Photo XP-8600 Series, Epson Expression Photo XP-8700, Epson Expression Photo XP-8005, Epson Expression Photo HD XP-15000, Epson Expression Photo XP-8000, Epson Expression Photo XP-8500 Series, Epson Expression Photo XP-8500, Epson Expression Photo XP-8505
| Features | |
|---|---|
| Colour ink type | Pigment-based ink |
| Type | Original |
| Ink type | Pigment-based ink |
| Colour ink cartridges quantity | 1 |
| OEM code | C13T37934010 |
| Colour ink volume | 9.3 ml |
| Brand compatibility | Epson |
| Colour ink page yield | 830 pages |
| Printing colours | Magenta |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Country of origin | Indonesia |
| Print technology | Inkjet printing |
| Compatibility | - Expression Photo XP-8500 - Expression Photo HD XP-15000 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package type | Blister |
| Minimum order quantity | 8 pc(s) |
| Technical details | |
| Printing colours | Magenta |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Package type | Blister |
| Country of origin | Indonesia |
| Print technology | Inkjet printing |
| Minimum order quantity | 8 pc(s) |
| Products per pallet layer (UK) | 272 pc(s) |
| Products per pallet layer | 272 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 2720 pc(s) |
| Pallet weight (UK) | 0 g |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 8715946648781 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Packaging data | |
| Package depth | 33 mm |
| Package weight | 47 g |
| Package width | 102 mm |
| Package type | Blister |
| Package height | 145 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Products per pallet | 2720 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package depth | 33 mm |
| Package weight | 47 g |
| Package width | 102 mm |
| Package type | Blister |
| Package height | 145 mm |
| Logistics data | |
| Country of origin | Indonesia |
| Pallet gross weight | 0 g |
| Master (outer) case width | 102 mm |
| Master (outer) case length | 260 mm |
| Master (outer) case height | 146 mm |
| Products per master (outer) case | 8 pc(s) |
| Master (outer) case gross weight | 0 g |
| Products per pallet | 2720 pc(s) |
| Minimum order quantity | 8 pc(s) |
| Products per pallet layer (UK) | 272 pc(s) |
| Products per pallet layer | 272 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 2720 pc(s) |
| Pallet weight (UK) | 0 g |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 8715946648781 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Country of origin | Indonesia |
You may also be interested in
| Product |
New
Epson C13T37934010/378XL Ink cartridge...
Special Price
£20.33
£16.94
Regular Price
£35.35
£29.46
|
Recommended
Canon 0615B001/PG-40 Printhead cartrid...
£30.91
£25.76
|
Popular
Epson C13T07114H10/T0711H Ink cartridg...
Special Price
£19.61
£16.34
Regular Price
£34.10
£28.42
|
Hot Product
Canon 2969B001/PG-512 Printhead cartri...
£36.38
£30.32
|
Bestseller
Canon 2972B001/CL-511 Printhead cartri...
£34.34
£28.62
|
Epson C13T15764010/T1576 Ink cartridge...
Special Price
£26.21
£21.84
Regular Price
£45.58
£37.98
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
C13T37934010
|
0615B001
|
C13T07114H10
|
2969B001
|
2972B001
|
C13T15764010
|
| Manufacturer |
Epson
|
Canon
|
Epson
|
Canon
|
Canon
|
Epson
|
| Type |
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
| Printing colours |
Magenta
|
Black
|
Black
|
Black
|
N/A
|
Vivid Light Magenta
|
| Brand compatibility |
Epson
|
Canon
|
Epson
|
N/A
|
N/A
|
Epson
|
| Supply type |
N/A
|
N/A
|
Multi pack
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|





