We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Epson C33S020603/SJI-C-22-P-(M) Ink cartridge magenta 32.5ml for Epson TM-C 3500
SKU
C33S020603
Special Price
£24.10
£20.08
Regular Price
£24.62
£20.52
In Stock:
69 available
SJIC22P(M): Ink cartridge for ColorWorks C3500 (Magenta)
Category: Ink Cartridges
| Printing colours | Magenta |
|---|---|
| Colour | magenta |
| Content (ml) | 32.50 |
| Brand compatibility | Epson |
| SKU | C33S020603 |
| EAN | 8715946534268 |
| Manufacturer | Epson |
| Availability | In Stock |
Ink cartridge, magenta, filling capacity: 32,5 ml, for Epson ColorWorks C3500
Compatible Printers: Epson TM-C 3500, Epson ColorWorks C 3500
| Features | |
|---|---|
| Colour ink type | Pigment-based ink |
| Type | Original |
| Ink type | Pigment-based ink |
| Brand compatibility | Epson |
| Printing colours | Magenta |
| Country of origin | China |
| Compatibility | Epson TM-C3500 Epson TM-C3500 (012) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Printing colours | Magenta |
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Weight & dimensions | |
| Package depth | 85 mm |
| Package width | 45 mm |
| Package height | 30 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package depth | 85 mm |
| Package width | 45 mm |
| Package height | 30 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Country of origin | China |
You may also be interested in
| Product |
New
Epson C33S020603/SJI-C-22-P-(M) Ink ca...
Special Price
£24.10
£20.08
Regular Price
£24.62
£20.52
|
Popular
Canon 2969B001/PG-512 Printhead cartri...
£21.37
£17.81
|
Recommended
Epson C13T15764010/T1576 Ink cartridge...
Special Price
£26.21
£21.84
Regular Price
£26.77
£22.31
|
Epson C13T15714010/T1571 Ink cartridge...
Special Price
£26.33
£21.94
Regular Price
£26.90
£22.42
|
Bestseller
Canon 8286B001/PG-545XL Printhead cart...
£21.90
£18.25
|
Hot Product
Canon 8288B001/CL-546XL Printhead cart...
£22.32
£18.60
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
C33S020603
|
2969B001
|
C13T15764010
|
C13T15714010
|
8286B001
|
8288B001
|
| Manufacturer |
Epson
|
Canon
|
Epson
|
Epson
|
Canon
|
Canon
|
| Type |
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
| Printing colours |
Magenta
|
Black
|
Vivid Light Magenta
|
Photo black
|
Black
|
N/A
|
| Brand compatibility |
Epson
|
N/A
|
Epson
|
Epson
|
Canon
|
Canon
|
| Supply type |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Single pack
|
Single pack
|





