We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Citizen 110 mm x 300 m, WAX, 4 pcs thermal ribbon
SKU
3330110
Special Price
£44.65
£37.21
Regular Price
£45.23
£37.69
In Stock:
6 available
Thermal transfer film, 110 mm x 300 m, WAX, 4 pcs
Category: Thermal Ribbon
| SKU | 3330110 |
|---|---|
| EAN | 5711045982293 |
| Manufacturer | Citizen |
| Availability | In Stock |
Consumables from Citizen are tested and optimised to meet the needs of Citizen printers. This ensures printers deliver exceptional performance on a consistent basis and guarantees longer printer life - boosting cost-efficiency and reliability to bring greater peace of mind to users.
| Technical details | |
|---|---|
| Ribbon length | 300 m |
| Ribbon width | 11 cm |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Features | |
|---|---|
| Material | Wax |
| Quantity | 4 |
| Ribbon length | 300 m |
| Ribbon width | 11 cm |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
You may also be interested in
| Product |
Citizen 110 mm x 300 m, WAX, 4 pcs the...
Special Price
£44.65
£37.21
Regular Price
£45.23
£37.69
|
Bestseller
Zebra 5095 Resin thermal ribbon 74 m B...
Special Price
£53.66
£44.72
Regular Price
£56.30
£46.92
|
Recommended
Zebra 3400 High Performance Wax-Resin...
Special Price
£62.86
£52.38
Regular Price
£65.94
£54.95
|
Zebra 3400 Wax-Resin thermal ribbon 45...
Special Price
£41.89
£34.91
Regular Price
£43.94
£36.62
|
Hot Product
Zebra 3200 Wax/Resin thermal ribbon 45...
Special Price
£52.99
£44.16
Regular Price
£55.60
£46.33
|
Popular
Zebra 2100 Wax thermal ribbon 450 m Bl...
Special Price
£59.54
£49.62
Regular Price
£62.46
£52.05
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
3330110
|
800132-202
|
03400BK06045
|
03400BK04045
|
03200BK04045
|
02100BK04045
|
| Manufacturer |
Citizen
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|





