We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Zebra Z-Select 2000T White Self-adhesive printer label
SKU
800640-605
Special Price
£106.58
£88.82
Regular Price
£111.82
£93.18
In Stock:
1 available
Z-Select 2000T
Category: Printer Labels
| SKU | 800640-605 |
|---|---|
| EAN | 5711045637582 |
| Manufacturer | Zebra |
| Availability | In Stock |
An ultra-smooth premium coated thermal transfer paper that produces the highest quality scannable images, including the smallest fonts and bar codes. Print at speeds up to 254 mm per second. Features a high-quality permanent adhesive. Ideal for a variety of applications, including packaging and compliance and retail labeling. Suitable for use on all Zebra thermal transfer printers. Available in a wide range of off-the-shelf sizes.
| Features | |
|---|---|
| Finish type | Matte |
| Shape | Rectangle |
| Format | Roll |
| Adhesive type | Permanent |
| Perforated | Yes |
| Print technology | Thermal transfer |
| Material | Paper |
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Product colour | White |
| Type | Die-cut label |
| Weight & dimensions | |
| Label width | 10.2 cm |
| Label height | 15.2 cm |
| Core diameter | 7.62 cm |
| Packaging content | |
| Rolls per pack | 4 |
| Labels per roll | 1142 pc(s) |
| Labels per pack | 4568 pc(s) |
| Technical details | |
| Labels per pack | 4568 pc(s) |
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Print technology | |
|---|---|
| Print technology | Thermal transfer |
| Colour | |
| Product colour | White |
| Material | |
| Material | Paper |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
Zebra Z-Select 2000T White Self-adhesi...
Special Price
£106.58
£88.82
Regular Price
£111.82
£93.18
|
Zebra Z-Perform 1000D White Self-adhes...
Special Price
£94.08
£78.40
Regular Price
£98.70
£82.25
|
Zebra Z-Select 2000T White
Special Price
£102.61
£85.51
Regular Price
£107.65
£89.71
|
Popular
Zebra Z-Select 2000D White Self-adhesi...
Special Price
£157.45
£131.21
Regular Price
£165.18
£137.65
|
Bestseller
Zebra Z-Select 2000D White Self-adhesi...
Special Price
£124.07
£103.39
Regular Price
£130.15
£108.46
|
Hot Product
Zebra Z-Select 2000D White Self-adhesi...
Special Price
£124.08
£103.40
Regular Price
£130.18
£108.48
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
800640-605
|
3008871-T
|
880134-203
|
800263-105
|
800262-205
|
800262-405
|
| Manufacturer |
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|


