We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Zebra Z-Select 2000D White Self-adhesive printer label
SKU
3007208-T
Special Price
£81.89
£68.24
Regular Price
£85.91
£71.59
In Stock:
3 available
Zebra Z-Select 2000D, White, Self-adhesive printer label, Die-cut label, Roll, Paper, Direct thermal
Category: Printer Labels
| SKU | 3007208-T |
|---|---|
| EAN | 5711045397868 |
| Manufacturer | Zebra |
| Availability | In Stock |
Zebra Z-Select 2000D. Product colour: White, Label type: Self-adhesive printer label, Type: Die-cut label. Label width: 3.1 cm, Label height: 2.2 cm, Core diameter: 2.54 cm. Labels per pack: 33360 pc(s), Labels per roll: 2780 pc(s). Case or master carton quantity: 12 pc(s)
| Features | |
|---|---|
| Finish type | Matte |
| Shape | Rectangle |
| Format | Roll |
| Adhesive type | Permanent |
| Perforated | Yes |
| Print technology | Direct thermal |
| Material | Paper |
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Product colour | White |
| Type | Die-cut label |
| Weight & dimensions | |
| Label width | 3.1 cm |
| Label height | 2.2 cm |
| Core diameter | 2.54 cm |
| Packaging content | |
| Rolls per pack | 12 |
| Labels per roll | 2780 pc(s) |
| Labels per pack | 33360 pc(s) |
| Technical details | |
| Labels per pack | 33360 pc(s) |
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Print technology | |
| Print technology | Direct thermal |
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | White |
| Packaging data | |
| Case or master carton quantity | 12 pc(s) |
| Material | |
| Material | Paper |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Case or master carton quantity | 12 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
Zebra Z-Select 2000D White Self-adhesi...
Special Price
£81.89
£68.24
Regular Price
£85.91
£71.59
|
Hot Product
Zebra Z-Perform 1000D White Self-adhes...
Special Price
£94.08
£78.40
Regular Price
£98.70
£82.25
|
Recommended
Zebra Z-Perform 1000T White Self-adhes...
Special Price
£66.30
£55.25
Regular Price
£69.55
£57.96
|
Popular
Zebra Z-Perform 1000T White Self-adhes...
Special Price
£80.20
£66.83
Regular Price
£84.13
£70.11
|
Zebra Z-Perform 1000T White Self-adhes...
Special Price
£66.30
£55.25
Regular Price
£69.55
£57.96
|
Zebra Z-Perform 1000T White
Special Price
£66.30
£55.25
Regular Price
£69.55
£57.96
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
3007208-T
|
3008871-T
|
880026-050
|
76175
|
76523
|
880026-038
|
| Manufacturer |
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|



