We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Zebra Z-Perform 1000T White Self-adhesive printer label
SKU
880006-025
Special Price
£90.53
£75.44
Regular Price
£161.66
£134.72
In Stock:
1 available
ETQ RLX TT-38.10/25.40 Z TRAN5P-ADH PERM
Category: Printer Labels
| SKU | 880006-025 |
|---|---|
| EAN | 5712505823033 |
| Manufacturer | Zebra |
| Availability | In Stock |
A smooth, uncoated thermal transfer paper that produces quality normal bar codes and scannable images when used with Zebra Wax Ribbons. Features a permanent acrylic adhesive that adheres to most packaging materials. A cost-effective option for use in shop floor work-in-progress and as an economic shipping or box label. Available in a wide range of off-the-shelf sizes.
| Features | |
|---|---|
| Finish type | Matte |
| Shape | Rectangle |
| Format | Roll |
| Adhesive type | Permanent |
| Print technology | Thermal transfer |
| Material | Paper |
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Product colour | White |
| Type | Die-cut label |
| Weight & dimensions | |
| Label width | 3.81 cm |
| Label height | 2.54 cm |
| Core diameter | 7.62 cm |
| Packaging content | |
| Rolls per pack | 10 |
| Labels per roll | 5180 pc(s) |
| Labels per pack | 51800 pc(s) |
| Technical details | |
| Labels per pack | 51800 pc(s) |
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Print technology | |
|---|---|
| Print technology | Thermal transfer |
| Colour | |
| Product colour | White |
| Material | |
| Material | Paper |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
Zebra Z-Perform 1000T White Self-adhes...
Special Price
£90.53
£75.44
Regular Price
£161.66
£134.72
|
Zebra Z-Perform 1000D White Self-adhes...
Special Price
£94.08
£78.40
Regular Price
£168.00
£140.00
|
Popular
Zebra Z-Perform 1000T White Self-adhes...
Special Price
£80.20
£66.83
Regular Price
£143.21
£119.34
|
Zebra Z-Select 2000T White
Special Price
£102.61
£85.51
Regular Price
£183.24
£152.70
|
Bestseller
Zebra Z-Select 2000D White Self-adhesi...
Special Price
£124.07
£103.39
Regular Price
£221.54
£184.62
|
Hot Product
Zebra Z-Select 2000D White Self-adhesi...
Special Price
£124.08
£103.40
Regular Price
£221.57
£184.64
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
880006-025
|
3008871-T
|
76175
|
880134-203
|
800262-205
|
800262-405
|
| Manufacturer |
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|



