We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Zebra Z-Perform 1000T White Self-adhesive printer label
SKU
76180
Special Price
£66.30
£55.25
Regular Price
£69.55
£57.96
Out Of Stock - Contact for availability
Z-TRANS 5P 102 x 152 mm, 950 Labels per Roll
Category: Printer Labels
| SKU | 76180 |
|---|---|
| EAN | 5051964735533 |
| Manufacturer | Zebra |
| Availability | Out of Stock |
Uncoated Thermal Transfer Paper Label with Permanent Adhesive
Features:
- All labels supplied on 76mm (3") cores.
- Recommended ribbon: 2300 wax.
- Rolls are sold in box quantities only (4 rolls per box).
Features:
- All labels supplied on 76mm (3") cores.
- Recommended ribbon: 2300 wax.
- Rolls are sold in box quantities only (4 rolls per box).
| Features | |
|---|---|
| Shape | Rectangle |
| Format | Roll |
| Adhesive type | Permanent |
| Print technology | Thermal transfer |
| Material | Paper |
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Product colour | White |
| Type | Die-cut label |
| Weight & dimensions | |
| Label width | 10.2 cm |
| Label height | 15.2 cm |
| Core diameter | 7.62 cm |
| Packaging content | |
| Rolls per pack | 4 |
| Labels per roll | 950 pc(s) |
| Labels per pack | 3800 pc(s) |
| Technical details | |
| Labels per pack | 3800 pc(s) |
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Print technology | |
|---|---|
| Print technology | Thermal transfer |
| Colour | |
| Product colour | White |
| Material | |
| Material | Paper |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |