We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Zebra CBL-DC-388A1-01 power cable Black 1.8 m
SKU
CBL-DC-388A1-01
Special Price
£7.97
£6.64
Regular Price
£8.36
£6.97
In Stock:
252 available
12 V DC, 4.16 A, 1.8 m
Category: Power Cables
| SKU | CBL-DC-388A1-01 |
|---|---|
| EAN | 5711783251187 |
| Manufacturer | Zebra |
| Availability | In Stock |
CABLE ASSEMBLY POWER 12VDC 4.16A
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Cable length | 1.8 m |
| Features | |
| Connector 1 form factor | Angled |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Compatibility | Zebra PWR-BGA12V50W0WW |
| Cable length | 1.8 m |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector 1 gender | Male |
| Product colour | Black |
| Power | |
| Input voltage | 12 V |
| Input current | 4.16 A |
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Technical details | |
| Compatibility | Zebra PWR-BGA12V50W0WW |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
Zebra CBL-DC-388A1-01 power cable Blac...
Special Price
£7.97
£6.64
Regular Price
£8.36
£6.97
|
Recommended
StarTech.com Spare 5V DC UK Power Adap...
£9.17
£7.64
|
Hot Product
Motorola AC Line Cord 1.8 m CEE7/7
Special Price
£8.87
£7.39
Regular Price
£9.31
£7.76
|
New
Lindy 2m UK 3 Pin Plug to IEC C19 Powe...
£9.77
£8.14
|
Popular
Lindy 2.5m UK 3 Pin Plug to IEC C13 an...
£8.08
£6.73
|
Lindy 2m IEC Splitter Cable IEC C14 to...
£6.82
£5.68
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
CBL-DC-388A1-01
|
SVUSBPOWERUK
|
50-16000-220R
|
30459
|
30374
|
30039
|
| Manufacturer |
Zebra
|
StarTech.com
|
Zebra
|
Lindy
|
Lindy
|
Lindy
|





