We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Zebra 2300 Wax thermal ribbon 450 m Black
SKU
02300BK17045
Special Price
£217.43
£181.19
Regular Price
£228.11
£190.09
In Stock:
1 available
2300 Wax Thermal Ribbon 170mm x 450m
Category: Thermal Ribbon
| SKU | 02300BK17045 |
|---|---|
| EAN | 5712505789018 |
| Manufacturer | Zebra |
| Availability | In Stock |
A performance wax ribbon that offers excellent print quality on both coated and uncoated papers. This versatile ribbon is available at a competitive price, with all the benefits and exceptional quality you expect from Zebra.
| Technical details | |
|---|---|
| Ribbon length | 450 m |
| Ribbon width | 17 cm |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Features | |
|---|---|
| Material | Wax |
| Product colour | Black |
| Ribbon length | 450 m |
| Ribbon width | 17 cm |
| Rolls per pack | 12 |
| Core diameter | 2.5 cm |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
Zebra 2300 Wax thermal ribbon 450 m Bl...
Special Price
£217.43
£181.19
Regular Price
£228.11
£190.09
|
Zebra 1600 Wax thermal ribbon 450 m Bl...
Special Price
£189.88
£158.23
Regular Price
£199.20
£166.00
|
Recommended
Zebra 5100 Resin thermal ribbon 450 m...
Special Price
£257.36
£214.47
Regular Price
£270.00
£225.00
|
Popular
Zebra 2100 Wax thermal ribbon 450 m Bl...
Special Price
£232.43
£193.69
Regular Price
£243.84
£203.20
|
Zebra 2300 Wax thermal ribbon 450 m Bl...
Special Price
£281.54
£234.62
Regular Price
£295.37
£246.14
|
Bestseller
Zebra 5095 Resin thermal ribbon 450 m...
Special Price
£225.07
£187.56
Regular Price
£236.12
£196.77
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
02300BK17045
|
01600BK15645
|
05100BK06045
|
02100BK15645
|
02300BK22045
|
05095BK08345
|
| Manufacturer |
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|




