We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Xerox 115R00127 Transfer Belt, 200K pages for Xerox VersaLink C 7000
SKU
115R00127
£534.98
£445.82
In Stock:
3 available
VersaLink C7000 Belt Cleaner (200,000 Pages)
- Capacity: 200000 Pages
- Compatible with: Xerox® VersaLink® C7000 Color Printer/C7000 Series Color Multifunction Printers/C7100 Series Color Multifunction Printers
Category: Toner Cartridges
| Type | Belt |
|---|---|
| Device compatibility | Laser/LED printer |
| Capacity | 200000.00 |
| Colour | no color |
| SKU | 115R00127 |
| EAN | 0095205846164 |
| Manufacturer | Xerox |
| Availability | In Stock |
Xerox maintenance items are designed to keep your Xerox equipment operating efficiently and delivering the best quality.
Compatible Printers: Xerox VersaLink C 7000 N, Xerox VersaLink C 7000 DN
| Features | |
|---|---|
| Type | Belt |
| Compatibility | Xerox VersaLink C7000 Colour Printer Xerox VersaLink C7000 Series Colour Multifunction Printers Xerox VersaLink C7100 Series Colour Multifunction Printers |
| Brand compatibility | Xerox |
| Country of origin | Netherlands, Japan |
| Weight & dimensions | |
| Width | 555 mm |
| Depth | 595 mm |
| Height | 215 mm |
| Package depth | 587 mm |
| Package weight | 3.99 kg |
| Weight | 3.99 kg |
| Package width | 553 mm |
| Package height | 217.9 mm |
| Packaging data | |
| Package depth | 587 mm |
| Package weight | 3.99 kg |
| Package width | 553 mm |
| Package height | 217.9 mm |
| Package dimensions (W x D x H) | 553 x 587 x 217.9 mm (21.8 x 23.1 x 8.58") |
| Package weight (imperial) | 3.99 kg (8.8 lbs) |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Belt |
| Brand compatibility | Xerox |
| Package dimensions (W x D x H) | 553 x 587 x 217.9 mm (21.8 x 23.1 x 8.58") |
| Country of origin | Netherlands, Japan |
| Package weight (imperial) | 3.99 kg (8.8 lbs) |
| Compatibility | Xerox VersaLink C7000 Colour Printer Xerox VersaLink C7000 Series Colour Multifunction Printers Xerox VersaLink C7100 Series Colour Multifunction Printers |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Logistics data | |
| Export Control Classification Number (ECCN) | EAR99 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Package dimensions (W x D x H) | 553 x 587 x 217.9 mm (21.8 x 23.1 x 8.58") |
| Package weight (imperial) | 3.99 kg (8.8 lbs) |
You may also be interested in
| Product |
Xerox 115R00127 Transfer Belt, 200K pa...
£534.98
£445.82
|
Bestseller
Xerox 108R01121 Drum kit multi pack Bk...
£531.89
£443.24
|
Xerox 113R00762 Drum kit, 80K pages fo...
£486.50
£405.42
|
Recommended
Xerox 106R03622 Toner-kit high-capacit...
£464.86
£387.38
|
Popular
Xerox 106R03624 Toner-kit extra High-C...
£577.18
£480.98
|
Hot Product
Xerox 106R03529 Toner-kit yellow extra...
£535.18
£445.98
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
115R00127
|
108R01121
|
113R00762
|
106R03622
|
106R03624
|
106R03529
|
| Manufacturer |
Xerox
|
Xerox
|
Xerox
|
Xerox
|
Xerox
|
Xerox
|
| Printing colours |
N/A
|
N/A
|
Black
|
Black
|
Black
|
Yellow
|
| Type |
N/A
|
N/A
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
| Brand compatibility |
Xerox
|
Xerox
|
N/A
|
Xerox
|
Xerox
|
Xerox
|





