We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Origin Storage Dell 65W AC-Adapter incl UK Power Cable / 4.5mm Adp
SKU
PA-2E-4.5
£20.69
£17.24
In Stock:
6 available
Dell 65W AC-Adapter incl UK Power Cable / 4.5mm Adp
- Fully compatible with specified laptops
- Photo for illustrative purposes only
- Genuine OEM Parts
Category: Power Adapters & Inverters
| Purpose | Notebook |
|---|---|
| Power supply type | Indoor |
| SKU | PA-2E-4.5 |
| EAN | 5056006141242 |
| Manufacturer | Origin Storage |
| Availability | In Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
Origin Storage supply a full range of fully compatible replacement Batteries and Mains Adapters for all our customers' needs.
Our quality batteries and mains adapters are all tested fully to ensure 100% compatibility with each system and are manufactured to either meet or exceed the specifications of the original manufacturers products.
We can supply replacement Batteries and Mains Adapters for almost all makes and models of Dell, Compaq, HP, IBM, Toshiba, Lenovo, Sony, Fujitsu, Acer, Panasonic and many more.
Our quality batteries and mains adapters are all tested fully to ensure 100% compatibility with each system and are manufactured to either meet or exceed the specifications of the original manufacturers products.
We can supply replacement Batteries and Mains Adapters for almost all makes and models of Dell, Compaq, HP, IBM, Toshiba, Lenovo, Sony, Fujitsu, Acer, Panasonic and many more.
| Features | |
|---|---|
| Adjustable output voltage | No |
| Brand compatibility | DELL |
| Input voltage | 100-240 V |
| Output power | 65 W |
| Output voltage | 19 V |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Laptop |
| Power current type | AC-to-DC |
| Product colour | Black |
| Input frequency | 50/60 Hz |
| Power | |
| Adjustable output voltage | No |
| Input voltage | 100-240 V |
| Output power | 65 W |
| Output voltage | 19 V |
| Performance | |
| Brand compatibility | DELL |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Laptop |
| Power current type | AC-to-DC |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Certificates | |
|---|---|
| Compliance certificates | RoHS |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Compliance certificates | RoHS |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85044095 |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
Origin Storage Dell 65W AC-Adapter inc...
£20.69
£17.24
|
Dymo 40076/S0721440 Power supply D1 fo...
£29.95
£24.96
|
Popular
Brother PA-CD-600WR power adapter/inve...
£21.85
£18.21
|
Brother PA-CD-600CG power adapter/inve...
£21.85
£18.21
|
Hot Product
Cisco Meraki MA-PWR-30W-UK power adapt...
£23.47
£19.56
|
Recommended
Lindy 5VDC 3A Multi-country Power Supp...
£18.43
£15.36
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
PA-2E-4.5
|
S0721440
|
PACD600WR
|
PACD600CG
|
MA-PWR-30W-UK
|
73824
|
| Manufacturer |
Origin Storage
|
DYMO
|
Brother
|
Brother
|
Cisco
|
Lindy
|
| Power supply type |
indoor
|
N/A
|
auto
|
auto
|
N/A
|
indoor
|
| Purpose |
Notebook
|
Printer
|
Printer
|
Printer
|
N/A
|
PC
|





