We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Newland MSR1000V2 magnetic card reader Black
SKU
MSR1000V2
Special Price
£71.10
£59.25
Regular Price
£75.26
£62.72
Out Of Stock - Contact for availability
Magnetic card reader module for NQuire 1000 Manta II
Category: Magnetic Card Readers
| SKU | MSR1000V2 |
|---|---|
| EAN | 5715063033159 |
| Manufacturer | Newland |
| Availability | Out of Stock |
Upgrade kit, magnetic card reader, fits for: NQuire700, NQuire1000
| Features | |
|---|---|
| Compatible products | NQuire 1000 Manta II |
| Product colour | Black |
| Technical details | |
| Compatible products | NQuire 1000 Manta II |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 71 mm |
| Depth | 43 mm |
| Height | 29 mm |
| Weight | 41 g |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 50 °C |
| Colour | |
| Product colour | Black |