We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Mobilis 031015 barcode reader accessory Holster
SKU
031015
£87.82
£73.18
In Stock:
5 available
Foklift gun holster metal bracket universal to screw
- Main refuge : Max dimensions = 150x80x95mm
- Wedge height = 10mm
- Compatible with all terminals with a Gun handle
- High resistance material (black diamond)
- Polypropylene reinforcement
- Metal bracket to screw - included
- AMPS Compatible (Mobilis holster)
- 5 holes to screw diam 4mm
- Adjustable angle 90° to 45°
Category: Barcode Reader Accessories
| Product type | Holster |
|---|---|
| SKU | 031015 |
| EAN | 3700992523491 |
| Manufacturer | Mobilis |
| Availability | In Stock |
Universal holster gun, adjustable, to be fixed on forklifts, vehicles, wall ... to have an easy-in/out access to the device and keep it at hands. Save you money on device maintenance costs and boost your field-user efficiency is our main goal.
| Features | |
|---|---|
| Product type | Holster |
| Material | Polyurethane |
| Product colour | Black |
| Brand compatibility | Universal |
| Weight & dimensions | |
| Width | 95 mm |
| Depth | 150 mm |
| Height | 80 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package weight | 460 g |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Material | |
| Material | Polyurethane |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
Mobilis 031015 barcode reader accessor...
£87.82
£73.18
|
Popular
Datalogic 94ACC0046 barcode reader acc...
Special Price
£82.81
£69.01
Regular Price
£86.88
£72.40
|
New
Datalogic BC2030-BK-433 barcode reader...
Special Price
£119.83
£99.86
Regular Price
£125.71
£104.76
|
Motorola KT-MC18-CSTKIT-01 barcode rea...
Special Price
£80.46
£67.05
Regular Price
£84.42
£70.35
|
Bestseller
Zebra SG-TC51-EHDSTP1-03 barcode reade...
Special Price
£88.66
£73.88
Regular Price
£93.00
£77.50
|
Hot Product
Zebra SG-TC51-HLSTR1-01 barcode reader...
Special Price
£84.22
£70.18
Regular Price
£88.36
£73.63
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
031015
|
94ACC0046
|
BC2030-BK-433
|
KT-MC18-CSTKIT-01
|
SG-TC51-EHDSTP1-03
|
SG-TC51-HLSTR1-01
|
| Manufacturer |
Mobilis
|
Datalogic
|
Datalogic
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
| Product type |
Holster
|
Battery
|
N/A
|
N/A
|
Hand strap
|
N/A
|





