We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE Aruba Networking 25G SFP28 to SFP28 0.65m Direct Attach Cable
SKU
JL487A
£211.50
£176.25
In Stock:
5 available
Aruba Networking 25G SFP28 to SFP28 0.65m Direct Attach Cable
Category: InfiniBand & Fibre Optic Cables
| Cable length | 0.65 m |
|---|---|
| SKU | JL487A |
| EAN | 0190017199658 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | In Stock |
.
| Features | |
|---|---|
| Connector 1 | SFP28 |
| Connector 2 | SFP28 |
| Cable length | 0.65 m |
| Data transfer rate | 25 Gbit/s |
| Product colour | Black |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector 1 gender | Male |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 85447000 |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 74.4 g |
| Cable length | 0.65 m |
| Technical details | |
| Connector 1 | SFP28 |
| Connector 2 | SFP28 |
| Cable length | 0.65 m |
| Weight (imperial) | 0.0907 kg (0.2 lbs) |
| Data transmission | |
|---|---|
| Data transfer rate | 25 Gbit/s |
| Other features | |
| Weight (imperial) | 0.0907 kg (0.2 lbs) |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85447000 |
You may also be interested in
| Product |
New
HPE Aruba Networking 25G SFP28 to SFP2...
£211.50
£176.25
|
Recommended
Cisco 5m SFP+ InfiniBand/fibre optic c...
£209.47
£174.56
|
Popular
Cisco CAB-SPWR-150CM= InfiniBand/fibre...
£173.45
£144.54
|
Bestseller
Cisco StackWise-480, 1m InfiniBand/fib...
£186.12
£155.10
|
Hot Product
Cisco StackWise-480, 3m InfiniBand/fib...
£279.20
£232.67
|
Lindy 200m LC-LC OM3 50/125 Fibre Opti...
£183.60
£153.00
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
JL487A
|
SFP-10G-AOC5M=
|
CAB-SPWR-150CM=
|
STACK-T1-1M=
|
STACK-T1-3M=
|
46406
|
| Manufacturer |
HPE
|
Cisco
|
Cisco
|
Cisco
|
Cisco
|
Lindy
|




