We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP Desktop Mini Dual VESA Sleeve v3
SKU
13L67AA
Special Price
£30.76
£25.63
Regular Price
£32.26
£26.88
In Stock:
1 available
Desktop Mini Dual VESA Sleeve v3
Category: Mounting Kits
| SKU | 13L67AA |
|---|---|
| EAN | 0194850902673 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | In Stock |
Wrap your HP Desktop Mini PC in the HP Desktop Mini Security/Dual VESA Sleeve v3 to securely mount it—with or without an Expansion Module[1]—behind your display, position the solution on a wall, and lock it down with the integrated security bracket and optional HP Ultra-Slim Cable Lock.
| Technical details | |
|---|---|
| VESA mounting | Yes |
| Certification | HP 260 Desktop Mini, HP ProDesk 400/405 Desktop Mini, HP ProDesk 600 Desktop Mini, HP EliteDesk 705 Desktop Mini, HP EliteDesk 800/805 Desktop Mini. |
| Country of origin | China |
| Product colour | Black |
| UNSPSC-code | 43211612 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 404.5 g |
| Width | 185 mm |
| Depth | 163.3 mm |
| Height | 45 mm |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
HP Desktop Mini Dual VESA Sleeve v3
Special Price
£30.76
£25.63
Regular Price
£32.26
£26.88
|
Axis 21764 mounting kit Metallic
£43.61
£36.34
|
Popular
Ergotron NF Basket and Handle Kit
£47.84
£39.87
|
Recommended
Ergotron StyleView
£46.07
£38.39
|
Hot Product
Honeywell VX89A030RAMBALL mounting kit
Special Price
£44.63
£37.19
Regular Price
£47.23
£39.36
|
New
Gamber-Johnson Zirkona Medium Joiner
£44.16
£36.80
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
13L67AA
|
21764
|
97-488-055
|
97-780-194
|
VX89A030RAMBALL
|
7160-1179-01
|
| Manufacturer |
HP
|
Axis
|
Ergotron
|
Ergotron
|
Honeywell
|
Gamber-Johnson
|





