We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP A91Z4A Toner waste box, 130K pages for HP CLJ E 8801
SKU
A91Z4A
Special Price
£26.18
£21.82
Regular Price
£27.47
£22.89
Out Of Stock - Contact for availability
LaserJet Toner Collection Unit
- (~130,000) pages
- HP printer maintenance kits ensure your HP printer remains in working condition and continues providing your workers with the highest print quality possible.
- HP Toner Collection Unit
Category: Printer Kits
| SKU | A91Z4A |
|---|---|
| EAN | 0198415841773 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | Out of Stock |
| Product Videos |
View Video |
| PDF URLs |
View PDF |
Compatible Printers: HP Color LaserJet Enterprise MFP 8801 dn, HP Color LaserJet Enterprise Flow MFP 8801 z
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Brand compatibility | HP |
| Product colour | Black |
| Page yield | 130000 pages |
| Printing colours | Black |
| Print technology | Laser |
| Compatibility | HP 225A toner cartridge works with: |
| Product type | Maintenance kit |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Operating temperature (T-T) | 15 - 32 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 80% |
| Weight & dimensions | |
| Width | 556 mm |
| Depth | 149 mm |
| Height | 130 mm |
| Weight | 520 g |
| Package width | 556 mm |
| Package height | 130 mm |
| Package weight | 810 g |
| Packaging data | |
| Package width | 556 mm |
| Package height | 130 mm |
| Package weight | 810 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package depth | 149 mm |
| Technical details | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Page yield | 130000 pages |
| Printing colours | Black |
| Print technology | Laser |
| Pallet size (EU) | 1118 x 751 x 1820 mm |
| UNSPSC-code | 44103120 |
| Products per pallet | 140 pc(s) |
| Pallet weight (imperial) | 123.4 kg (272 lbs) |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 1118.1 x 751.1 x 1819.9 mm (44 x 29.6 x 71.7") |
| Products per pallet (EU) | 140 pc(s) |
| Package depth | 149 mm |
| Master (outer) cases per pallet layer (EU) | 10 pc(s) |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 198415841773 |
| Brand-specific features | |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 198415841773 |
| Logistics data | |
| Pallet gross weight | 123 kg |
| Products per pallet | 140 pc(s) |
| Products per pallet (EU) | 140 pc(s) |
| Other features | |
| Pallet gross weight | 123 kg |
| Pallet size (EU) | 1118 x 751 x 1820 mm |
| UNSPSC-code | 44103120 |
| Products per pallet | 140 pc(s) |
| Pallet weight (imperial) | 123.4 kg (272 lbs) |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 1118.1 x 751.1 x 1819.9 mm (44 x 29.6 x 71.7") |
| Products per pallet (EU) | 140 pc(s) |
| Pallet weight (EU) | 123 kg |