We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Honeywell STD Cable USB cable 5 m USB A Black
SKU
CBL-500-500-C00
Special Price
£18.18
£15.15
Regular Price
£19.25
£16.04
In Stock:
5 available
Cable USB type-A, 5m Coiled
Category: USB Cables
| Cable length | 5 m |
|---|---|
| Connector 1 | USB A |
| SKU | CBL-500-500-C00 |
| EAN | 5711045268298 |
| Manufacturer | Honeywell |
| Availability | In Stock |
CBL-500-500-C00 - STD Cable: USB, black, Type A, 5m (16.4'), coiled, 5V host power
| Features | |
|---|---|
| Connector gender | Male/Female |
| Connector 1 | USB A |
| Cable length | 5 m |
| Connector contacts plating | Nickel |
| Product colour | Black |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Female |
| Cable jacket material | Plastic, Polyvinyl chloride (PVC) |
| Weight & dimensions | |
| Cable length | 5 m |
| Ports & interfaces | |
| Connector 1 | USB A |
| Connector contacts plating | Nickel |
| Connector(s) | 2 |
| Technical details | |
|---|---|
| Ports quantity | 1 |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Other features | |
| Product colour | Black |
| Ports quantity | 1 |
| Connector(s) | 2 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
Honeywell STD Cable USB cable 5 m USB...
Special Price
£18.18
£15.15
Regular Price
£19.25
£16.04
|
Hot Product
Zebra USB2.0 - miniUSB2.0 USB cable US...
Special Price
£21.36
£17.80
Regular Price
£22.40
£18.67
|
Lindy 8m USB 2.0 Active Extension Pro
£28.60
£23.83
|
Lindy 20m USB 2.0 Active Extension
£28.27
£23.56
|
Popular
Manhattan USB-A to USB-A Extension Cab...
£17.32
£14.43
|
Recommended
Manhattan USB-A to USB-A Extension Cab...
£27.62
£23.02
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
CBL-500-500-C00
|
P1031365-055
|
42780
|
42631
|
150248
|
150958
|
| Manufacturer |
Honeywell
|
Zebra
|
Lindy
|
Lindy
|
Manhattan
|
Manhattan
|
| Connector 1 |
USB A
|
USB A
|
USB A
|
N/A
|
USB A
|
USB A
|
| Connector 2 |
N/A
|
Mini-USB B
|
USB A
|
N/A
|
USB A
|
USB A
|
| USB version |
N/A
|
USB 2.0
|
USB 2.0
|
N/A
|
USB 2.0
|
USB 2.0
|





