We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Honeywell EDA10A-SC-R mobile device dock station Tablet Black
SKU
EDA10A-SC-R
Special Price
£127.50
£106.25
Regular Price
£134.96
£112.47
In Stock:
8 available
EDA10A Booted and Non-Booted Single Charging Dock
Category: Mobile Device Dock Stations
| SKU | EDA10A-SC-R |
|---|---|
| EAN | 5715063222348 |
| Manufacturer | Honeywell |
| Availability | In Stock |
Charging station, incl.: connection cable (USB), power supply, fits for: EDA10A
| Performance | |
|---|---|
| Basic device type | Tablet |
| Brand compatibility | Honeywell |
| Compatibility | EDA10A, EDA10AADC |
| Product colour | Black |
| Network | |
| Bluetooth | No |
| Ports & interfaces | |
| Audio output | No |
| HDMI | No |
| USB hub | Yes |
| Bluetooth | No |
| Power | |
| External power adapter | Yes |
| Power source type | USB |
| DC output voltage | +5V |
| DC output current | 2 A |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity | 1 |
| Packaging content | |
| Cables included | USB |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Technical details | |
| Quantity | 1 |
| Cables included | USB |
| USB hub | Yes |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
Honeywell EDA10A-SC-R mobile device do...
Special Price
£127.50
£106.25
Regular Price
£134.96
£112.47
|
Bestseller
Zebra CRD-MC33-2SUCHG-01 mobile device...
Special Price
£170.74
£142.28
Regular Price
£179.12
£149.27
|
Honeywell EDA52-DB-UVN-2 mobile device...
Special Price
£117.66
£98.05
Regular Price
£124.55
£103.79
|
Popular
Datalogic MC-P096-M4 mobile device doc...
Special Price
£191.89
£159.91
Regular Price
£201.32
£167.77
|
New
Gamber-Johnson 7160-1801-00 mobile dev...
£181.61
£151.34
|
Recommended
Gamber-Johnson 7160-1807-04 mobile dev...
£192.05
£160.04
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
EDA10A-SC-R
|
CRD-MC33-2SUCHG-01
|
EDA52-DB-UVN-2
|
MC-P096-M4
|
7160-1801-00
|
7160-1807-04
|
| Manufacturer |
Honeywell
|
Zebra
|
Honeywell
|
Datalogic
|
Gamber-Johnson
|
Gamber-Johnson
|
| Basic device type |
Tablet computer
|
PDA
|
Mobile computer
|
Barcode reader
|
Tablet computer
|
Tablet computer
|
| Brand compatibility |
Honeywell
|
Zebra
|
Honeywell
|
Datalogic
|
Zebra
|
Zebra
|





