We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Honeywell CW45-BAT-EX handheld mobile computer spare part Battery
SKU
CW45-BAT-EX
Special Price
£100.37
£83.64
Regular Price
£106.25
£88.54
Out Of Stock - Contact for availability
Battery Pack, Li-ion, 3.6V, 6800mAh
Category: Handheld Mobile Computer Spare Parts
| Brand compatibility | Honeywell |
|---|---|
| Product type | Battery |
| SKU | CW45-BAT-EX |
| EAN | 5715063074886 |
| Manufacturer | Honeywell |
| Availability | Out of Stock |
Extended Battery, 6800mAh, fits for: CW45
| Features | |
|---|---|
| Product type | Battery |
| Brand compatibility | Honeywell |
| Compatible products | CW45 |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery capacity | 6800 mAh |
| Battery voltage | 3.6 V |
| Battery capacity | 24.48 Wh |
| Quantity | 1 |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 37 mm |
| Depth | 65.3 mm |
| Weight | 132 g |