We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Honeywell Carrying Case, f/ EDA10A
SKU
EDA10A-CASE
Special Price
£28.18
£23.48
Regular Price
£29.82
£24.85
In Stock:
15 available
Carrying Case, f/ EDA10A
Category: Cases
| SKU | EDA10A-CASE |
|---|---|
| Manufacturer | Honeywell |
| Availability | In Stock |
Carry bag with adjustable shoulder strap (EDA10A-SS-1PK). Separate pocket for accessories.
| Technical details | |
|---|---|
| Case type | Messenger case |
| Maximum screen size | 25.4 cm (10") |
| Brand compatibility | Honeywell |
| Compatibility | EDA10A |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in battery | No |
| Shoulder strap | Yes |
| Product main colour | Black |
| Features | |
| Case type | Messenger case |
| Stand mode | No |
| Maximum screen size | 25.4 cm (10") |
| Brand compatibility | Honeywell |
| Compatibility | EDA10A |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in battery | No |
| Shoulder strap | Yes |
| Product main colour | Black |
| Battery | |
|---|---|
| Built-in battery | No |
| Design | |
| Stand mode | No |
| Shoulder strap | Yes |
You may also be interested in
| Product |
Honeywell Carrying Case, f/ EDA10A
Special Price
£28.18
£23.48
Regular Price
£29.82
£24.85
|
Popular
Targus VersaVu 32.8 cm (12.9") Fo...
£42.36
£35.30
|
Recommended
Compulocks Rugged Edge Case for iPad 1...
£29.50
£24.58
|
Tech21 Evo Max Hand Strap Cover Black
£23.83
£19.86
|
Bestseller
Targus Click-In 27.9 cm (11") Fol...
£26.81
£22.34
|
Hot Product
MAXCases Extreme Shell for Microsoft S...
£26.88
£22.40
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
EDA10A-CASE
|
THZ749GL
|
BNDIP102
|
T21-8094
|
THZ865GL
|
MS-ES-SG-G2-BLK
|
| Manufacturer |
Honeywell
|
Targus
|
Compulocks
|
Tech21
|
Targus
|
MAXCases
|
| Material |
N/A
|
Polyurethane
|
Silicone
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Case type |
Messenger case
|
Folio case
|
Bumper case
|
Cover case
|
Folio case
|
Shell case
|
| Product main colour |
Black
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Brand compatibility |
Honeywell
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Microsoft
|





