We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Getac GDKBCM laptop spare part Keyboard
SKU
GDKBCM
£447.02
£372.52
Out Of Stock - Contact for availability
Detachable keyboard, Black, 88 keys, 340.5 x 327.5 x 21 mm, 1.25 kg
Category: Laptop Spare Parts
| SKU | GDKBCM |
|---|---|
| Manufacturer | Getac |
| Availability | Out of Stock |
Featuring 4-level red backlighting, 88 full-size keys and a Precision Touchpad (PTP), the detachable keyboard allows a more accurate and reliable pointer and gesture functionality. Specifically designed for highly mobile professionals who need to perform data-intensive tasks in their daily workflows. The double-locking mechanism strengthens the tablet-keyboard connection and prevents the keyboard from accidentally falling off.
| Features | |
|---|---|
| Type | Keyboard |
| Brand compatibility | Any brand |
| Product colour | Black |
| Keyboard number of keys | 88 |
| Keyboard backlit | Yes |
| Numeric keypad | No |
| Keyboard | |
| Keyboard number of keys | 88 |
| Keyboard backlit | Yes |
| Numeric keypad | No |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 327.5 mm |
| Depth | 340.5 mm |
| Height | 21 mm |
| Weight | 1.25 kg |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |