We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Ergonomic Solutions ClickSafe Tamper Seal with Installation Guide
SKU
SPCS100
- Providing tamper-evident security
- Easy to install with the included guide, ensuring secure attachment
- 2-year warranty
Category: POS System Accessories
| Material | Plastic |
|---|---|
| Product colour | Silver |
| SKU | SPCS100 |
| Manufacturer | Ergonomic Solutions |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
Accessory for ClickSafe
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Silver |
| Material | Plastic |
| Compatibility | ClickSafe |
| Display | |
| Built-in display | No |
| Weight & dimensions | |
| Width | 26 mm |
| Depth | 13 mm |
| Height | 0.1 mm |
| Weight | 30 g |
| Package width | 56 mm |
| Package depth | 56 mm |
| Package height | 100 mm |
| Package weight | 30 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 56 mm |
| Package depth | 56 mm |
| Package height | 100 mm |
| Package weight | 30 g |
| Technical details | |
| Compliance certificates | REACH |
| Version | 1.0 |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 25 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 8301409000 |