We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Epson C33S020490/SJIC-20-P-(K) Ink cartridge black 78.7ml for Epson TM-C 3400
SKU
C33S020490
Special Price
£61.82
£51.52
Regular Price
£63.17
£52.64
In Stock:
3 available
SJIC20P(K) - Ink cartridge for TM-C3400BK (Black)
Category: Ink Cartridges
| Printing colours | Black |
|---|---|
| Colour | black |
| Content (ml) | 78.70 |
| Brand compatibility | Epson |
| SKU | C33S020490 |
| EAN | 8715946519555 |
| Manufacturer | Epson |
| Availability | In Stock |
Ink cartridge (black), 78,7 ml, for Epson TM-C3400BK,
Compatible Printers: Epson TM-C 3400 BK- LAN, Epson TM-C 3400 LT, Epson TM-C 3400, Epson ColorWorks C 3400 LAN, Epson ColorWorks C 3400 USB, Epson ColorWorks C 3400 Series, Epson ColorWorks C 3400, Epson TM-C 3400 Series, Epson TM-C 4300
| Features | |
|---|---|
| Black ink type | Pigment-based ink |
| Type | Original |
| Ink type | Pigment-based ink |
| Brand compatibility | Epson |
| Printing colours | Black |
| Country of origin | China |
| Compatibility | Epson TM-C3400BK |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Minimum order quantity | 10 pc(s) |
| Technical details | |
| Printing colours | Black |
| Country of origin | China |
| Minimum order quantity | 10 pc(s) |
| Products per pallet layer (UK) | 210 pc(s) |
| Products per pallet layer | 175 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 2100 pc(s) |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Pallet length (UK) | 120 cm |
| Pallet height (UK) | 4.05 m |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Weight & dimensions | |
| Package depth | 135 mm |
| Package weight | 200 g |
| Package width | 88 mm |
| Package height | 43 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package depth | 135 mm |
| Package weight | 200 g |
| Package width | 88 mm |
| Package height | 43 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Products per pallet | 1750 pc(s) |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
| Pallet gross width | 80 cm |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross height | 4.05 m |
| Products per pallet | 1750 pc(s) |
| Minimum order quantity | 10 pc(s) |
| Products per pallet layer (UK) | 210 pc(s) |
| Products per pallet layer | 175 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 2100 pc(s) |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Pallet length (UK) | 120 cm |
| Pallet height (UK) | 4.05 m |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Country of origin | China |
You may also be interested in
| Product |
New
Epson C33S020490/SJIC-20-P-(K) Ink car...
Special Price
£61.82
£51.52
Regular Price
£63.17
£52.64
|
Epson C13T580300/T5803 Ink cartridge m...
Special Price
£53.39
£44.49
Regular Price
£54.55
£45.46
|
Bestseller
Canon 6403B007/PGI-72 Ink cartridge mu...
£60.91
£50.76
|
Hot Product
Epson C33S020464/SJIC-15-P Ink cartrid...
Special Price
£61.82
£51.52
Regular Price
£63.17
£52.64
|
Popular
Epson C13T08074011/T0807 Ink cartridge...
Special Price
£69.37
£57.81
Regular Price
£70.88
£59.07
|
Recommended
Epson C13S020563/GJIC5(K) Ink cartridg...
Special Price
£56.58
£47.15
Regular Price
£57.82
£48.18
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
C33S020490
|
C13T580300
|
6403B007
|
C33S020464
|
C13T08074011
|
C13S020563
|
| Manufacturer |
Epson
|
Epson
|
Canon
|
Epson
|
Epson
|
Epson
|
| Type |
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
| Printing colours |
Black
|
Magenta
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Black
|
| Brand compatibility |
Epson
|
Epson
|
N/A
|
Epson
|
Epson
|
Epson
|
| Supply type |
N/A
|
N/A
|
Multi pack
|
N/A
|
Multi pack
|
N/A
|





