We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Epson C13T671500/T6715 Ink waste box, 50K pages for Epson WF-C 4810/3820/4720
SKU
C13T671500
Special Price
£19.40
£16.17
Regular Price
£19.66
£16.38
In Stock:
4 available
WorkForce Pro WF-4700 Series Maintenance Box
Category: Printer Kits
| Capacity | 50000.00 |
|---|---|
| Colour | no color |
| SKU | C13T671500 |
| EAN | 8715946631233 |
| Manufacturer | Epson |
| Availability | In Stock |
Compatible Printers: Epson WorkForce Pro WF-3825 DWF, Epson WorkForce Pro WF-3820 DWF, Epson WorkForce Pro WF-4825 DWF, Epson WorkForce Pro WF-4830 DTWf, Epson WorkForce Pro WF-3800 Series, Epson WorkForce Pro WF-C 4310 DW, Epson WorkForce Pro WF-4720 DWF, Epson WorkForce Pro WF-4725 DWF, Epson WorkForce Pro WF-4720 Series, Epson WorkForce Pro WF-4740 DTWF, Epson WorkForce Pro WF-3830 DWTF, Epson WorkForce Pro WF-4735 DTWF, Epson WorkForce Pro WF-4820 DWF, Epson WorkForce Pro WF-C 4810 DTWF, Epson WorkForce Pro WF-4800 Series, Epson WorkForce Pro WF-4730 DTWF
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | Indonesia |
| Brand compatibility | Epson |
| Product colour | Black |
| Compatibility | - WorkForce Pro WF-4740DTWF - WorkForce Pro WF-4730DTWF - WorkForce Pro WF-4725DWF - WorkForce Pro WF-4720DWF |
| Packaging data | |
| Package width | 80 mm |
| Package height | 75 mm |
| Package weight | 0.183 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package depth | 140 mm |
| Technical details | |
| Country of origin | Indonesia |
| Products per pallet | 1500 pc(s) |
| Package depth | 140 mm |
| Products per pallet (UK) | 1500 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package width | 80 mm |
| Package height | 75 mm |
| Package weight | 0.183 g |
| Logistics data | |
| Products per pallet | 1500 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 1500 pc(s) |
| Other features | |
| Products per pallet | 1500 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
Epson C13T671500/T6715 Ink waste box,...
Special Price
£19.40
£16.17
Regular Price
£19.66
£16.38
|
New
Zebra 105934-034 printer kit
Special Price
£27.94
£23.28
Regular Price
£29.32
£24.43
|
Recommended
Zebra 105934-035 printer kit
Special Price
£20.39
£16.99
Regular Price
£21.38
£17.82
|
Bestseller
Zebra P1027135-040 printer kit
Special Price
£17.93
£14.94
Regular Price
£18.80
£15.67
|
Popular
Brother PA-RB-001 printer kit
£17.92
£14.93
|
Zebra P1080383-700 printer kit Roller...
Special Price
£18.35
£15.29
Regular Price
£19.25
£16.04
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
C13T671500
|
105934-034
|
105934-035
|
P1027135-040
|
PARB001
|
P1080383-700
|
| Manufacturer |
Epson
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Brother
|
Zebra
|




