We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Epson C13T34614010/34 Ink cartridge black, 350 pages 6,1ml for Epson WF-3720
SKU
C13T34614010
Special Price
£20.36
£16.97
Regular Price
£35.42
£29.52
In Stock:
9 available
34 Golf ball DURABrite Ultra Single Black Ink
Category: Ink Cartridges
| Printing colours | Black |
|---|---|
| Capacity | 350.00 |
| Colour | black |
| Content (ml) | 6.10 |
| SKU | C13T34614010 |
| EAN | 8715946632032 |
| Manufacturer | Epson |
| Availability | In Stock |
| Product Family | Golf ball |
34 Golf ball DURABrite Ultra Single Black Ink
Compatible Printers: Epson WorkForce Pro WF-3720 DW, Epson WorkForce Pro WF-3720 DWF, Epson WorkForce Pro WF-3725 DWF, Epson WorkForce Pro WF-3720 Series, Epson WorkForce Pro WF-3700 Series
| Features | |
|---|---|
| Black ink type | Pigment-based ink |
| Type | Original |
| Ink type | Pigment-based ink |
| Black ink cartridges quantity | 1 |
| OEM code | C13T34614010 |
| Black ink volume | 6.1 ml |
| Brand compatibility | Epson |
| Black ink page yield | 350 pages |
| Printing colours | Black |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| Country of origin | Indonesia |
| Print technology | Inkjet printing |
| Compatibility | - WorkForce Pro WF-3725DWF - WorkForce Pro WF-3720DWF |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package type | Blister |
| Minimum order quantity | 10 pc(s) |
| Technical details | |
| Printing colours | Black |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| Package type | Blister |
| Country of origin | Indonesia |
| Print technology | Inkjet printing |
| Minimum order quantity | 10 pc(s) |
| Products per pallet layer (UK) | 340 pc(s) |
| Products per pallet layer | 340 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 3400 pc(s) |
| Pallet weight (UK) | 0 g |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 8715946632476 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Packaging data | |
| Package depth | 26 mm |
| Package weight | 40 g |
| Package width | 102 mm |
| Package type | Blister |
| Package height | 145 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Products per pallet | 3400 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package depth | 26 mm |
| Package weight | 40 g |
| Package width | 102 mm |
| Package type | Blister |
| Package height | 145 mm |
| Logistics data | |
| Country of origin | Indonesia |
| Pallet gross weight | 0 g |
| Master (outer) case width | 102 mm |
| Master (outer) case length | 260 mm |
| Master (outer) case height | 146 mm |
| Products per master (outer) case | 10 pc(s) |
| Master (outer) case gross weight | 0 g |
| Products per pallet | 3400 pc(s) |
| Minimum order quantity | 10 pc(s) |
| Products per pallet layer (UK) | 340 pc(s) |
| Products per pallet layer | 340 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 3400 pc(s) |
| Pallet weight (UK) | 0 g |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 8715946632476 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Country of origin | Indonesia |
You may also be interested in
| Product |
New
Epson C13T34614010/34 Ink cartridge bl...
Special Price
£20.36
£16.97
Regular Price
£35.42
£29.52
|
Recommended
Canon 0615B001/PG-40 Printhead cartrid...
£30.65
£25.54
|
Popular
Epson C13T07114H10/T0711H Ink cartridg...
Special Price
£19.61
£16.34
Regular Price
£34.10
£28.42
|
Hot Product
Canon 2969B001/PG-512 Printhead cartri...
£36.07
£30.06
|
Bestseller
Canon 2972B001/CL-511 Printhead cartri...
£34.06
£28.38
|
Epson C13T15764010/T1576 Ink cartridge...
Special Price
£26.21
£21.84
Regular Price
£45.58
£37.98
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
C13T34614010
|
0615B001
|
C13T07114H10
|
2969B001
|
2972B001
|
C13T15764010
|
| Manufacturer |
Epson
|
Canon
|
Epson
|
Canon
|
Canon
|
Epson
|
| Type |
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
| Printing colours |
Black
|
Black
|
Black
|
Black
|
N/A
|
Vivid Light Magenta
|
| Brand compatibility |
Epson
|
Canon
|
Epson
|
N/A
|
N/A
|
Epson
|
| Supply type |
N/A
|
N/A
|
Multi pack
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|





