We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Epson C13S020566/GJIC5(Y) Ink cartridge yellow 32,5ml for Epson GP-C 831
SKU
C13S020566
Special Price
£90.35
£75.29
Regular Price
£92.32
£76.93
In Stock:
3 available
GJIC5(Y): Ink cartridge for ColorWorks C831 (Yellow) (MOQ=10)
Category: Ink Cartridges
| Printing colours | Yellow |
|---|---|
| Colour | yellow |
| Content (ml) | 32.50 |
| Brand compatibility | Epson |
| SKU | C13S020566 |
| EAN | 8715946525884 |
| Manufacturer | Epson |
| Availability | In Stock |
Compatible Printers: Epson GP-C 831, Epson ColorWorks C 831
| Features | |
|---|---|
| Colour ink type | Pigment-based ink |
| Type | Original |
| Ink type | Pigment-based ink |
| OEM code | C13S020566 |
| Brand compatibility | Epson |
| Certification | CE |
| Printing colours | Yellow |
| Country of origin | China |
| Print technology | Inkjet printing |
| Compatibility | - ColorWorks C831 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Minimum order quantity | 5 pc(s) |
| Technical details | |
| Printing colours | Yellow |
| Country of origin | China |
| Print technology | Inkjet printing |
| Minimum order quantity | 5 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package depth | 90 mm |
| Package width | 50 mm |
| Package height | 30 mm |
| Packaging data | |
| Package depth | 90 mm |
| Package width | 50 mm |
| Package height | 30 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
| Minimum order quantity | 5 pc(s) |
| Other features | |
| Country of origin | China |
You may also be interested in
| Product |
Popular
Epson C13S020566/GJIC5(Y) Ink cartridg...
Special Price
£90.35
£75.29
Regular Price
£92.32
£76.93
|
Bestseller
Canon 6384B010/CLI-42 Ink cartridge mu...
£104.21
£86.84
|
Epson C33S020620/SJIC-26-P-M Ink cartr...
Special Price
£99.36
£82.80
Regular Price
£101.52
£84.60
|
Hot Product
Epson C13T24384011/24XL Ink cartridge...
Special Price
£108.76
£90.63
Regular Price
£111.12
£92.60
|
Recommended
Epson C13T34764010/34XL Ink cartridge...
Special Price
£113.99
£94.99
Regular Price
£116.47
£97.06
|
New
Epson C13T35864010/35 Ink cartridge mu...
Special Price
£96.71
£80.59
Regular Price
£98.81
£82.34
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
C13S020566
|
6384B010
|
C33S020620
|
C13T24384011
|
C13T34764010
|
C13T35864010
|
| Manufacturer |
Epson
|
Canon
|
Epson
|
Epson
|
Epson
|
Epson
|
| Type |
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
| Printing colours |
Yellow
|
N/A
|
Magenta
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Brand compatibility |
Epson
|
N/A
|
Epson
|
Epson
|
Epson
|
Epson
|
| Supply type |
N/A
|
Multi pack
|
N/A
|
Multi pack
|
Multi pack
|
Multi pack
|





