We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Datalogic 90A052258 USB cable USB 2.0 2 m USB A Black
SKU
90A052258
Special Price
£15.74
£13.12
Regular Price
£16.51
£13.76
In Stock:
5 available
USB Type-A, TPUW, Straight, 2m, Black
Category: USB Cables
| Cable length | 2 m |
|---|---|
| Connector 1 | USB A |
| USB version | USB 2.0 |
| SKU | 90A052258 |
| EAN | 5712505765296 |
| Manufacturer | Datalogic |
| Availability | In Stock |
Connection cable, USB, length: 2 m, straight, TPUW, colour: black
| Features | |
|---|---|
| Connector gender | Male/Male |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| USB version | USB 2.0 |
| Connector 1 | USB A |
| Cable length | 2 m |
| Product colour | Black |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Cable jacket material | Thermoplastic polyurethane (TPU) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Cable length | 2 m |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| USB version | USB 2.0 |
| Connector 1 | USB A |
| Technical details | |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Other features | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
Datalogic 90A052258 USB cable USB 2.0...
Special Price
£15.74
£13.12
Regular Price
£16.51
£13.76
|
Zebra USB2.0 - miniUSB2.0 USB cable US...
Special Price
£21.36
£17.80
Regular Price
£22.40
£18.67
|
Hot Product
Datalogic 8-0754-12 USB cable 2 m USB...
Special Price
£13.68
£11.40
Regular Price
£14.35
£11.96
|
Popular
Manhattan USB-A to USB-A Extension Cab...
£17.32
£14.43
|
StarTech.com 9 m (30 ft.) Active USB 2...
£20.00
£16.67
|
Recommended
Manhattan USB-A to USB-A Extension Cab...
£19.46
£16.22
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
90A052258
|
P1031365-055
|
8-0754-12
|
150248
|
USB2HAB30AC
|
150712
|
| Manufacturer |
Datalogic
|
Zebra
|
Datalogic
|
Manhattan
|
StarTech.com
|
Manhattan
|
| Connector 1 |
USB A
|
USB A
|
USB A
|
USB A
|
USB A
|
USB A
|
| Connector 2 |
N/A
|
Mini-USB B
|
N/A
|
USB A
|
USB B
|
USB A
|
| USB version |
USB 2.0
|
USB 2.0
|
N/A
|
USB 2.0
|
USB 2.0
|
USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
|





