We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
connektgear Plastic Cable Ties (High Tensile Strength) 370 x 4.8mm - Pack of 100 - Black
SKU
COTIE3600
£6.83
£5.69
In Stock:
15 available
Plastic Cable Ties (High Tensile Strength) 370 x 4.8mm - Pack of 100 - Black
- Dimensions: 370 x 4.8mm
- Material: Nylon
- Colour: Black
- Quantity: Pack of 100
Category: Cable Ties
| SKU | COTIE3600 |
|---|---|
| EAN | 5035624004313 |
| Manufacturer | connektgear |
| Availability | In Stock |
Our high tensile strength cable ties are perfect for keeping your cables tidy and well organised, suitable for all purposes in your home, office or garden.
| Features | |
|---|---|
| Type | Parallel entry cable tie |
| Identification tag | No |
| Material | Nylon |
| Product colour | Black |
| Certification | REACH |
| Technical details | |
| Compliance certificates | RoHS |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package width | 115 mm |
| Package height | 465 mm |
| Package weight | 7 g |
| Width | 4.8 mm |
| Length | 370 mm |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 100 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
connektgear Plastic Cable Ties (High T...
£6.83
£5.69
|
Bestseller
StarTech.com 25ft Hook and Loop Roll -...
£5.89
£4.91
|
Recommended
StarTech.com 25ft Hook and Loop Roll -...
£5.99
£4.99
|
StarTech.com 25ft Hook and Loop Roll -...
£5.99
£4.99
|
StarTech.com 25ft Hook and Loop Roll -...
£5.99
£4.99
|
Popular
StarTech.com 10"(25cm) Cable Ties...
£10.21
£8.51
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
COTIE3600
|
HKLP25
|
HKLP25BL
|
HKLP25YW
|
HKLP25RD
|
CBMZT10B
|
| Manufacturer |
connektgear
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
| Type |
Parallel entry cable tie
|
Hook & loop cable tie
|
Hook & loop cable tie
|
Hook & loop cable tie
|
Hook & loop cable tie
|
Releasable cable tie
|





