We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Compulocks Plus Hub VESA Box Black
SKU
H01
£121.94
£101.62
In Stock:
5 available
Plus Hub VESA Box Black
- 6 Multimedia Ports
- Allows Data And Power Transfer
- 1M Charging Cable
- Ventilation Holes For Temperature Regulation
Category: Laptop Docks & Port Replicators
| Ports quantity | 6 |
|---|---|
| SKU | H01 |
| EAN | 0819472028630 |
| Manufacturer | Compulocks |
| Availability | In Stock |
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Host interface | USB Type-C |
| DC-in jack | No |
| Performance | |
| Card reader integrated | No |
| Hub interfaces | USB 2.0, USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A, HDMI, USB Type-C, RJ-45 |
| Storage | |
|---|---|
| Card reader integrated | No |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 272.16 g |
| Width | 127 mm |
| Depth | 38.1 mm |
| Height | 184.2 mm |
You may also be interested in
| Product |
New
Compulocks Plus Hub VESA Box Black
£121.94
£101.62
|
Bestseller
StarTech.com Dual-Monitor USB 3.0 Dock...
£116.69
£97.24
|
Popular
StarTech.com Travel Docking Station fo...
£117.41
£97.84
|
Hot Product
StarTech.com USB 3.0 Docking Station D...
£175.30
£146.08
|
Recommended
StarTech.com USB C Multiport Adapter,...
£146.52
£122.10
|
StarTech.com Dual Monitor USB C Dockin...
£181.56
£151.30
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
H01
|
USB3SDOCKHDV
|
USB3SMDOCKHV
|
USB3DOCKHDPC
|
DKT30CSDHPD
|
MST30C2HHPDU
|
| Manufacturer |
Compulocks
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
| Product colour |
N/A
|
Black
|
Black
|
Black
|
N/A
|
N/A
|





