We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Apple Smart Folio for iPad Pro 13-inch (M4) - White
SKU
MWK23ZM/A
£116.33
£96.94
In Stock:
4 available
Smart Folio for iPad Pro 13-inch (M4) - White
Category: Cases
| Product main colour | White |
|---|---|
| Built-in speaker(s) | No |
| Brand compatibility | Apple |
| Maximum screen size | 13 " |
| SKU | MWK23ZM/A |
| EAN | 0195949438745 |
| Manufacturer | Apple |
| Availability | In Stock |
The Smart Folio for iPad Pro (M4) supports a wider range of viewing angles for reading, viewing, typing, or making FaceTime calls. It automatically wakes your iPad Pro when opened and puts it to sleep when closed. Thin and light, it protects the front and back of iPad Pro.
| Technical details | |
|---|---|
| Case type | Folio |
| Maximum screen size | 33 cm (13") |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | iPad Pro 13-inch (M4) |
| Protection features | Scratch resistant |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in battery | No |
| Product main colour | White |
| Features | |
| Case type | Folio |
| Stand mode | Yes |
| Number of stand modes | 3 |
| Maximum screen size | 33 cm (13") |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | iPad Pro 13-inch (M4) |
| Protection features | Scratch resistant |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in battery | No |
| Closure type | Flap closure |
| Product main colour | White |
| Auto wake/sleep function | Yes |
| Battery | |
| Built-in battery | No |
| Design | |
|---|---|
| Stand mode | Yes |
| Number of stand modes | 3 |
| Closure type | Flap closure |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
Apple Smart Folio for iPad Pro 13-inch...
£116.33
£96.94
|
Belkin BBZ003UK-V1 tablet case 32.8 cm...
£149.30
£124.42
|
Recommended
Belkin BBZ002UK-V1 tablet case 27.9 cm...
£110.03
£91.69
|
Bestseller
Apple Smart Folio for iPad Pro 13-inch...
£116.33
£96.94
|
Zebra SG-ET401-08ET5-02 tablet case 20...
Special Price
£93.36
£77.80
Regular Price
£97.94
£81.62
|
Hot Product
Zebra SG-ET401-08ET5-01 tablet case 20...
Special Price
£93.36
£77.80
Regular Price
£97.94
£81.62
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
MWK23ZM/A
|
BBZ003UK-V1
|
BBZ002UK-V1
|
MWK43ZM/A
|
SG-ET401-08ET5-02
|
SG-ET401-08ET5-01
|
| Manufacturer |
Apple
|
Belkin
|
Belkin
|
Apple
|
Zebra
|
Zebra
|
| Case type |
Folio case
|
Cover case
|
Cover case
|
Folio case
|
Cover case
|
Cover case
|
| Product main colour |
White
|
Black
|
Black
|
Blue
|
Black
|
Black
|
| Brand compatibility |
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Zebra
|
Zebra
|





