We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Apple Smart Folio for iPad Air 11-inch (M2) - Charcoal Grey
SKU
MWK53ZM/A
£92.82
£77.35
In Stock:
9 available
Smart Folio for iPad Air 11-inch (M2) - Charcoal Grey
Category: Cases
| Product main colour | Grey |
|---|---|
| Built-in speaker(s) | No |
| Brand compatibility | Apple |
| Maximum screen size | 11 " |
| SKU | MWK53ZM/A |
| EAN | 0195949438837 |
| Manufacturer | Apple |
| Availability | In Stock |
The Smart Folio for iPad Air (M2) supports a wider range of viewing angles for reading, viewing, typing or making FaceTime calls. It automatically wakes your iPad Air when opened and puts it to sleep when closed. Thin and light, it protects the front and back of iPad Air.
| Technical details | |
|---|---|
| Case type | Folio |
| Maximum screen size | 27.9 cm (11") |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | iPad Air 11-inch (M2) iPad Air (5th gen) iPad Air (4th gen) |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in battery | No |
| Product main colour | Grey |
| Features | |
| Case type | Folio |
| Stand mode | Yes |
| Maximum screen size | 27.9 cm (11") |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | iPad Air 11-inch (M2) iPad Air (5th gen) iPad Air (4th gen) |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in battery | No |
| Product main colour | Grey |
| Auto wake/sleep function | Yes |
| Battery | |
| Built-in battery | No |
| Design | |
|---|---|
| Stand mode | Yes |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
Apple Smart Folio for iPad Air 11-inch...
£92.82
£77.35
|
Bestseller
Zebra SG-ET4X-10EXOSKL1-01 tablet case...
Special Price
£76.70
£63.92
Regular Price
£80.47
£67.06
|
Hot Product
Zebra SG-ET4X-8EXOSKL1-01 tablet case...
Special Price
£76.69
£63.91
Regular Price
£80.46
£67.05
|
Mobilis 051062 tablet case 33 cm (13&q...
£87.53
£72.94
|
Compulocks iPad 10.2" Secured Kic...
£92.72
£77.27
|
Popular
Compulocks iPad 10.9" 10th Gen Se...
£92.72
£77.27
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
MWK53ZM/A
|
SG-ET4X-10EXOSKL1-01
|
SG-ET4X-8EXOSKL1-01
|
051062
|
102KS01KL
|
109KS01KL
|
| Manufacturer |
Apple
|
Zebra
|
Zebra
|
Mobilis
|
Compulocks
|
Compulocks
|
| Case type |
Folio case
|
Cover case
|
Cover case
|
Folio case
|
Cover case
|
Cover case
|
| Product main colour |
Grey
|
Black
|
Black
|
Black
|
Black
|
Black
|
| Brand compatibility |
Apple (brand)
|
Zebra
|
Zebra
|
Microsoft
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|



