We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Zebra PWR-BGA24V90W1WW power supply unit 90 W Black
SKU
PWR-BGA24V90W1WW
Special Price
£267.95
£223.29
Regular Price
£281.11
£234.26
Out Of Stock - Contact for availability
90W, 24V, 3.75A
Category: Power Supply Units
| SKU | PWR-BGA24V90W1WW |
|---|---|
| Manufacturer | Zebra |
| Availability | Out of Stock |
PWR-BGA24V90W1WW
DC/DC Power Supply Brick, IP67 Sealed. DC Input: 9-60V, 17.2A; Output: 24V, 3.75A, 90W, -40 TO +65 Degrees C.
DC/DC Power Supply Brick, IP67 Sealed. DC Input: 9-60V, 17.2A; Output: 24V, 3.75A, 90W, -40 TO +65 Degrees C.
| Design | |
|---|---|
| Certification | IP67 |
| Product colour | Black |
| Power | |
| Total power | 90 W |
| Performance | |
| Certification | IP67 |
| Compatible products | Zebra FXR90 |
| Operational conditions | |
|---|---|
| Operating temperature (T-T) | -40 - 65 °C |
| Certificates | |
| Certification | IP67 |
| Other features | |
| Output voltage note | 24 |
| Maximum current | 3.75 A |