We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Zebra 3012655-T printer label White Self-adhesive printer label
SKU
3012655-T
Special Price
£697.78
£581.48
Regular Price
£732.05
£610.04
In Stock:
1 available
80x30mm 25mm core
Category: Printer Labels
| SKU | 3012655-T |
|---|---|
| EAN | 8596375189225 |
| Manufacturer | Zebra |
| Availability | In Stock |
Thermal transfer, gloss polyester label with a high-performance permanent acrylic adhesive.Unparalleled smear/scratch resistance. Excellent durability and chemical resistance. Tear and water resistant..Excellent adhesion to a wide range of surfaces
| Features | |
|---|---|
| Shape | Rectangle |
| Purpose | Universal |
| Adhesive type | Permanent |
| Print technology | Thermal transfer |
| Material | Paper |
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Product colour | White |
| Weight & dimensions | |
| Label width | 8 cm |
| Label height | 3 cm |
| Core diameter | 2.54 cm |
| Packaging content | |
| Rolls per pack | 12 |
| Labels per roll | 2530 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Print technology | |
| Print technology | Thermal transfer |
| Colour | |
| Product colour | White |
| Material | |
| Material | Paper |
You may also be interested in
| Product |
Zebra 3012655-T printer label White Se...
Special Price
£697.78
£581.48
Regular Price
£732.05
£610.04
|
Zebra Z-Destruct PE 8000T White
Special Price
£877.10
£730.92
Regular Price
£920.18
£766.82
|
Zebra 3007259 printer label White Self...
Special Price
£742.44
£618.70
Regular Price
£778.90
£649.08
|
|---|---|---|---|
| SKU |
3012655-T
|
3012672
|
3007259
|
| Manufacturer |
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|


