We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Xerox 113R00762 Drum kit, 80K pages for Xerox Phaser 4600
SKU
113R00762
£288.30
£240.25
In Stock:
2 available
Drum Cartridge (80,000 pages)
- Capacity: 80000 Pages
- Compatible with: Phaser® 4622, PhaserTM 4600/4620
Category: Toner Cartridges
| Capacity | 80000.00 |
|---|---|
| Colour | no color |
| Type | Original |
| SKU | 113R00762 |
| EAN | 0095205764659 |
| Manufacturer | Xerox |
| Availability | In Stock |
Xerox maintenance items are designed to keep your Xerox equipment operating efficiently and delivering the best quality.
Compatible Printers: Xerox Phaser 4622 ADNM, Xerox Phaser 4600 Series, Xerox Phaser 4622 Series, Xerox Phaser 4622 DNM, Xerox Phaser 4600 DNM, Xerox Phaser 4622 DN, Xerox Phaser 4622 ADN, Xerox Phaser 4620 DN, Xerox Phaser 4620 DNM, Xerox Phaser 4600 DT, Xerox Phaser 4620 Series, Xerox Phaser 4600 DN, Xerox Phaser 4600 DTM, Xerox Phaser 4620 DT, Xerox Phaser 4620 DTM, Xerox Phaser 4600 N, Xerox Phaser 4600 NM
| Features | |
|---|---|
| Type | Original |
| Compatibility | Phaser 4600, 4620 |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Black |
| Country of origin | China, Netherlands |
| Product colour | Beige, Black, Brown |
| Weight & dimensions | |
| Width | 240 mm |
| Depth | 410 mm |
| Height | 140 mm |
| Package depth | 412.7 mm |
| Package weight | 2.97 kg |
| Weight | 2.97 kg |
| Package width | 234.9 mm |
| Package height | 139.7 mm |
| Package dimensions (WxDxH) | 236.2 x 408.9 x 139.6 mm |
| Print quality | |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Black |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package depth | 412.7 mm |
| Package weight | 2.97 kg |
| Package width | 234.9 mm |
| Package height | 139.7 mm |
| Package dimensions (WxDxH) | 236.2 x 408.9 x 139.6 mm |
| Package dimensions (W x D x H) | 234.9 x 412.8 x 139.7 mm (9.25 x 16.2 x 5.5") |
| Package weight (imperial) | 2.97 kg (6.55 lbs) |
| Technical details | |
| Type | Original |
| Package dimensions (W x D x H) | 234.9 x 412.8 x 139.7 mm (9.25 x 16.2 x 5.5") |
| Country of origin | China, Netherlands |
| Package weight (imperial) | 2.97 kg (6.55 lbs) |
| Product colour | Beige, Black, Brown |
| Compatibility | Phaser 4600, 4620 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Print technology | Laser printing |
| Package dimensions (WxDxH) | 236.2 x 408.9 x 139.6 mm |
| Package dimensions (W x D x H) | 234.9 x 412.8 x 139.7 mm (9.25 x 16.2 x 5.5") |
| Package weight (imperial) | 2.97 kg (6.55 lbs) |
| Product colour | Beige, Black, Brown |
| Logistics data | |
| Export Control Classification Number (ECCN) | EAR99 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
You may also be interested in
| Product |
Xerox 113R00762 Drum kit, 80K pages fo...
£288.30
£240.25
|
Xerox 106R02229 Toner-kit cyan high-ca...
£234.67
£195.56
|
Bestseller
Xerox 108R01121 Drum kit multi pack Bk...
£315.19
£262.66
|
Hot Product
Xerox 006R01525 Toner black, 30K pages...
£237.60
£198.00
|
Popular
Canon 0288C001/039H Toner cartridge bl...
£232.61
£193.84
|
Recommended
Xerox 106R03622 Toner-kit high-capacit...
£275.46
£229.55
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
113R00762
|
106R02229
|
108R01121
|
006R01525
|
0288C001
|
106R03622
|
| Manufacturer |
Xerox
|
Xerox
|
Xerox
|
Xerox
|
Canon
|
Xerox
|
| Printing colours |
Black
|
Cyan
|
N/A
|
Black
|
Black
|
Black
|
| Type |
Original
|
Original
|
N/A
|
Original
|
Original
|
Original
|
| Brand compatibility |
N/A
|
N/A
|
Xerox
|
N/A
|
Canon
|
Xerox
|





