We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Xerox 104R00256 Transfer Belt Cleaning, 160K pages for Xerox VersaLink C 8000
SKU
104R00256
£182.93
£152.44
In Stock:
4 available
VersaLink C8000/C9000 Belt Cleaner (160,000 Pages)
- Capacity: 160000 Pages
- Compatible with: Xerox® VersaLink® C8000 Color Printer/C8000W Color Printer/C9000 Color Printer
Category: Toner Cartridges
| Capacity | 160000.00 |
|---|---|
| Colour | no color |
| SKU | 104R00256 |
| EAN | 0095205883305 |
| Manufacturer | Xerox |
| Availability | In Stock |
Xerox maintenance items are designed to keep your Xerox equipment operating efficiently and delivering the best quality.
Compatible Printers: Xerox VersaLink C 8000 DT, Xerox VersaLink C 8000 DTM
| Features | |
|---|---|
| Compatibility | Xerox VersaLink C8000 Colour Printer Xerox VersaLink C8000W Colour Printer Xerox VersaLink C9000 Colour Printer |
| Brand compatibility | Xerox |
| Print technology | LED |
| Country of origin | China, Netherlands |
| Weight & dimensions | |
| Package depth | 539 mm |
| Package weight | 600 g |
| Package width | 126 mm |
| Package height | 114 mm |
| Print quality | |
| Print technology | LED |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package depth | 539 mm |
| Package weight | 600 g |
| Package width | 126 mm |
| Package height | 114 mm |
| Package dimensions (W x D x H) | 126 x 539 x 114 mm (4.96 x 21.2 x 4.49") |
| Package weight (imperial) | 0.599 kg (1.32 lbs) |
| Technical details | |
| Brand compatibility | Xerox |
| Package dimensions (W x D x H) | 126 x 539 x 114 mm (4.96 x 21.2 x 4.49") |
| Country of origin | China, Netherlands |
| Package weight (imperial) | 0.599 kg (1.32 lbs) |
| Compatibility | Xerox VersaLink C8000 Colour Printer Xerox VersaLink C8000W Colour Printer Xerox VersaLink C9000 Colour Printer |
| Other features | |
| Print technology | LED |
| Package dimensions (W x D x H) | 126 x 539 x 114 mm (4.96 x 21.2 x 4.49") |
| Package weight (imperial) | 0.599 kg (1.32 lbs) |
You may also be interested in
| Product |
Xerox 104R00256 Transfer Belt Cleaning...
£182.93
£152.44
|
New
Xerox 006R01458 Toner yellow, 15K page...
£194.18
£161.82
|
Recommended
Xerox 113R00773 Drum kit, 85K pages IS...
£168.72
£140.60
|
Hot Product
Brother TN-3280 Toner-kit, 8K pages IS...
Special Price
£135.08
£112.57
Regular Price
£219.65
£183.04
|
Popular
Brother TN-245M Toner-kit magenta high...
Special Price
£98.63
£82.19
Regular Price
£160.37
£133.64
|
Bestseller
Canon 8525B002/C-EXV49 Toner cyan, 19K...
£173.57
£144.64
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
104R00256
|
006R01458
|
113R00773
|
TN3280
|
TN245M
|
8525B002
|
| Manufacturer |
Xerox
|
Xerox
|
Xerox
|
Brother
|
Brother
|
Canon
|
| Printing colours |
N/A
|
Yellow
|
N/A
|
Black
|
Magenta
|
Cyan
|
| Type |
N/A
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
| Brand compatibility |
Xerox
|
N/A
|
Xerox
|
Brother
|
N/A
|
Canon
|





