We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE Aruba Networking USBA-RJ45 PIN3TX-6RX 2.5m Cable
SKU
R8Z87A
Special Price
£145.69
£121.41
Regular Price
£247.99
£206.66
In Stock:
2 available
Aruba Networking USBA-RJ45 PIN3TX-6RX 2.5m Cable
Category: Networking Cables
| Cable length | 2.5 m |
|---|---|
| Connector 2 | RJ-45 |
| SKU | R8Z87A |
| EAN | 0190017561271 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | In Stock |
.
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Connector 1 | RJ-45 |
| Connector 2 | RJ-45 |
| Cable length | 2.5 m |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector 1 gender | Male |
| Weight & dimensions | |
| Width | 99 mm |
| Depth | 99 mm |
| Height | 13 mm |
| Weight | 199.6 g |
| Technical details | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Connector 1 | RJ-45 |
| Connector 2 | RJ-45 |
| Cable length | 2.5 m |
| Weight (imperial) | 0.181 kg (0.4 lbs) |
| Other features | |
| Width (imperial) | 9.91 cm (3.9") |
| Height (imperial) | 1.27 cm (0.5") |
| Depth (imperial) | 9.91 cm (3.9") |
| Weight (imperial) | 0.181 kg (0.4 lbs) |
You may also be interested in
| Product |
New
HPE Aruba Networking USBA-RJ45 PIN3TX-...
Special Price
£145.69
£121.41
Regular Price
£247.99
£206.66
|
Bestseller
Cisco 10-ft Low Loss Cable networking...
Special Price
£119.06
£99.22
Regular Price
£202.66
£168.88
|
Hot Product
StarTech.com Bulk Cat 5e Ethernet Cabl...
Special Price
£167.17
£139.31
Regular Price
£284.54
£237.12
|
Popular
StarTech.com Bulk Cat 5e Ethernet Cabl...
Special Price
£165.50
£137.92
Regular Price
£281.71
£234.76
|
StarTech.com Bulk Cat 5e Ethernet Cabl...
Special Price
£153.34
£127.78
Regular Price
£261.00
£217.50
|
Recommended
StarTech.com Bulk Cat 5e Ethernet Cabl...
Special Price
£163.81
£136.51
Regular Price
£278.83
£232.36
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
R8Z87A
|
AIR-CAB010LL-N=
|
WIRC5ECMR
|
WIRC5ECMRGRY
|
WIR5ECMRBK
|
WIR5ECMRWH
|
| Manufacturer |
HPE
|
Cisco
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
| Cable standard |
N/A
|
N/A
|
Cat5e
|
Cat5e
|
Cat5e
|
Cat5e
|
| Cable shielding |
N/A
|
N/A
|
U/UTP (UTP)
|
U/UTP (UTP)
|
U/UTP (UTP)
|
U/UTP (UTP)
|
| Cable length |
1m to 3m
|
3m to 5m
|
15m and more
|
15m and more
|
15m and more
|
15m and more
|
| Connector 1 |
RJ-45
|
N
|
N
|
N
|
N
|
N
|
| Connector 2 |
RJ-45
|
N
|
N
|
N
|
N
|
N
|





