We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE Aruba Networking AP-MNT-MP10-D Campus AP 10-Pack Solid Surface Mount Bracket Kit
SKU
Q9G71A
£134.45
£112.04
In Stock:
12 available
Aruba Networking AP-MNT-MP10-D Campus AP 10-Pack Solid Surface Mount Bracket Kit
Category: Rack Accessories
| Product type | WLAN access point mount |
|---|---|
| SKU | Q9G71A |
| EAN | 0190017272597 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | In Stock |
.
| Features | |
|---|---|
| Compatibility | Aruba 510 Series Campus Access Points |
| Harmonized System (HS) code | 85177900 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 51 mm |
| Weight | 136.1 g |
| Height | 165 mm |
| Depth | 178 mm |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 10 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Compatibility | Aruba 510 Series Campus Access Points |
| Weight (imperial) | 0.136 kg (0.3 lbs) |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85177900 |
| Other features | |
| Weight (imperial) | 0.136 kg (0.3 lbs) |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
HPE Aruba Networking AP-MNT-MP10-D Cam...
£134.45
£112.04
|
APC Smart-UPS 4-Post Rackmount Rails
£118.57
£98.81
|
Hot Product
StarTech.com 4U Black Steel Storage Dr...
£113.22
£94.35
|
Recommended
APC NetShelter Cable Management, Verti...
£172.07
£143.39
|
APC Fixed Shelf - 250lbs/114kg, Black
£170.54
£142.12
|
Popular
Vertiv Liebert Slide kit for rack inst...
£117.20
£97.67
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
Q9G71A
|
SU032A
|
4UDRAWER
|
AR8442
|
AR8122BLK
|
RMKIT18-32
|
| Manufacturer |
HPE
|
APC
|
StarTech.com
|
APC
|
APC
|
Vertiv
|
| Type |
N/A
|
Rack rail
|
Rack shelf
|
Cable management panel
|
Adjustable shelf
|
Rack rail
|





