We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Getac 5433GA890106 mobile device dock station Tablet Black
SKU
5433GA890106
£646.63
£538.86
In Stock:
1 available
Cradle, Tri RF, Black
- Serial port (D-sub 9 pin) x 1
- USB-A 3.0 x 2
- USB-A 2.0 x 2
- USB-C 3.0 x 1
- LAN (RJ45) x 1
- HDMI x 1
- Power input: 19 VDC
- Antenna: TRI RF (SMA) (Optional)
Category: Mobile Device Dock Stations
| SKU | 5433GA890106 |
|---|---|
| Manufacturer | Getac |
| Availability | In Stock |
The Havis vehicle docking station for the Getac S510 laptop improves mobile worker productivity by providing a secure location for laptop charging, security, and connection to essential peripherals in mobile and in-vehicle workplaces.
| Performance | |
|---|---|
| Basic device type | Tablet |
| Brand compatibility | Getac |
| Compatibility | S510 |
| Product colour | Black |
| Network | |
| Bluetooth | No |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ports & interfaces | |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 2 |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 1 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| USB 2.0 ports quantity | 2 |
| Audio output | No |
| HDMI | Yes |
| USB hub | Yes |
| USB Type-C ports quantity | 1 |
| Antenna connector type | SMA |
| Number of antenna connectors | 1 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| Bluetooth | No |
| Ethernet LAN | Yes |
| Power | |
| Power source type | DC |
| DC input voltage | 19 V |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 289.8 mm |
| Depth | 382 mm |
| Height | 69.9 mm |
| Weight | 2.59 kg |
| Packaging data | |
| Quantity | 1 |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Technical details | |
| Quantity | 1 |
| USB hub | Yes |
You may also be interested in
| Product |
Getac 5433GA890106 mobile device dock...
£646.63
£538.86
|
Bestseller
Honeywell VM3001VMCRADLE mobile device...
Special Price
£724.69
£603.91
Regular Price
£767.12
£639.27
|
Hot Product
Honeywell RT10-VD mobile device dock s...
Special Price
£681.26
£567.72
Regular Price
£721.16
£600.97
|
Recommended
Axis 01724-003 mobile device dock stat...
£693.61
£578.01
|
Popular
Zebra CRD-ET5X-SE4CO3-01 mobile device...
Special Price
£591.00
£492.50
Regular Price
£620.02
£516.68
|
New
Honeywell CK65-NB-UVN-0 mobile device...
Special Price
£565.62
£471.35
Regular Price
£598.74
£498.95
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
5433GA890106
|
VM3001VMCRADLE
|
RT10-VD
|
01724-003
|
CRD-ET5X-SE4CO3-01
|
CK65-NB-UVN-0
|
| Manufacturer |
Getac
|
Honeywell
|
Honeywell
|
Axis
|
Zebra
|
Honeywell
|
| Basic device type |
Tablet computer
|
PDA
|
Tablet computer
|
N/A
|
Tablet computer
|
Mobile computer
|
| Brand compatibility |
Getac
|
Honeywell
|
Honeywell
|
Axis
|
Zebra
|
Honeywell
|





