We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Ergonomic Solutions SpacePole POS Hand sanitiser bottle holder, SP1 pole mount.
SKU
SAFEGUARD07-02
Category: POS System Accessories
Hand sanitizer holder SPI pole mount
| Features | |
|---|---|
| Product type | POS side attachment |
| Product colour | Black |
| Material | Metal |
| Package type | Box |
| Display | |
| Built-in display | No |
| Weight & dimensions | |
| Width | 84 mm |
| Depth | 125.7 mm |
| Height | 105 mm |
| Weight | 440 g |
| Package width | 320 mm |
| Package depth | 699 mm |
| Package height | 500 mm |
| Package weight | 460 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 320 mm |
| Package depth | 699 mm |
| Package height | 500 mm |
| Package weight | 460 g |
| Package type | Box |
| Technical details | |
| Pallet net width | 80 cm |
| Pallet net weight | 296.7 kg |
| Pallet net height | 175 cm |
| Pallet net length | 120 cm |
| Compliance certificates | REACH, RoHS |
| Version | 1.0 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 8473308000 |