We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Apple 20W USB-C Power Adapter
SKU
MD3J4ZM/A
£22.32
£18.60
In Stock:
183 available
20W USB-C Power Adapter
Category: Chargers
| SKU | MD3J4ZM/A |
|---|---|
| EAN | 0195950084658 |
| Manufacturer | Apple |
| Availability | In Stock |
The Apple 20W USB‑C Power Adapter offers fast, efficient charging at home, in the office, or on the go. Pair it with iPhone 8 or later for fast charging — up to 50 percent battery in around 35 minutes.¹ Or pair it with the iPad Pro and iPad Air for optimal charging performance. You can also pair it with iPhone 8 or later to take advantage of the fast-charging feature.
Charging cable sold separately.
Charging cable sold separately.
| Performance | |
|---|---|
| Charger type | Indoor |
| Charger compatibility | Universal |
| Power source type | AC |
| USB Type-C ports quantity | 1 |
| Number of simultaneously connected devices (max) | 1 |
| Design | |
| LED indicators | No |
| Product colour | White |
| Power | |
| Maximum power | 20 W |
| Technical details | |
| Charger type | Indoor |
| Charger compatibility | Universal |
| Power source type | AC |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 30 mm |
| Package depth | 67 mm |
| Package height | 83 mm |
| Package weight | 80 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Indication | |
| LED indicators | No |
| Colour | |
| Product colour | White |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 30 mm |
| Package depth | 67 mm |
| Package height | 83 mm |
| Package weight | 80 g |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
Apple 20W USB-C Power Adapter
£22.32
£18.60
|
Recommended
Zebra PWR-WUA5V12W0GB mobile device ch...
Special Price
£24.05
£20.04
Regular Price
£25.22
£21.02
|
Bestseller
Zebra PWR-WUA5V12W0EU mobile device ch...
Special Price
£24.05
£20.04
Regular Price
£25.22
£21.02
|
Zebra PWR-WUA5V4W0EU mobile device cha...
Special Price
£25.43
£21.19
Regular Price
£26.68
£22.23
|
New
Jabra Engage Power Supply - EMEA
£21.13
£17.61
|
Popular
TomTom High-Speed Dual-Charger
£20.76
£17.30
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
MD3J4ZM/A
|
PWR-WUA5V12W0GB
|
PWR-WUA5V12W0EU
|
PWR-WUA5V4W0EU
|
14207-42
|
9UUC.001.26
|
| Manufacturer |
Apple
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Jabra
|
TomTom
|
| Charger type |
Indoor
|
Indoor
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Auto
|





